« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlhan Söyler: Sessiz sinema

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İlhan SÖYLER

AYAKLARIN yön verdiği topun ‘‘pat pat...’’ Lucescu'nun ‘‘go go...’’ Futbolcuların birbirlerine ikazda bulunurken ‘‘hey hey...’’ Ve sertlikten dolayı ‘‘ay, of...’’ Basın tribününde sesli yorumlar... İşte Ali Sami Yen sessizliğinden çıkan bazı sesler... Futbolun çok sesli olduğunu bilenlerin vebali. Dileriz bu vebali taşıyanlar, temaşa zevki veren futbol oyununa bir daha gölge düşürmezler. Çünkü futbol kalabalıkla, sesle, gürültüyle oynanan bir oyun.

Galatasaraylılar, dün bu sessizlik içinde zaman zaman güzel, zaman zaman da olmayacak hareketler sundular. Orta alanda Suat, Ergün, Hakan Ünsal gibi oyuncularda bir yorgunluk, bir bezginlik vardı. Takımın ayarını yapan bu oyuncular, defansla hücum arasında çoğu zaman boşluk bıraktılar, hücuma fazla destek olamadılar. Oyunu kenarlara akıtınca işin kolay olduğunu gördüler. Ortadan verkaç yapamayınca zor durumlara düştüler.

NASIL KARAR

Popescu, geriden oyun kurmak istiyordu. Uzun toplar bir işe yaramıyordu. Hakan Ünsal da hala bir idman eksikliği gözleniyordu. Gücü yerinde olduğu zaman bu futbolcunun çok şeyler yaptığını biliyoruz, ama henüz gücünü toplamış değil. Taffarel, kalesinde çok emindi. Birçok pozisyonda kalesinde gole izin vermedi. Çünkü Gaziantepspor, Galatasaray defansını rahatlıkla geçiyor ve karşısında Taffarel'i buluyordu. Jardel yapacağını yaptı, bir kanat topunu değerlendirdi. Uzun zamandır oynamayan Arif de, aynı şekilde bir kanat topunu boş kaleye yuvarladı. Ümit bir hayli diriydi, sürekli gidip geldi.

İlk yarıda Bülent'in sayılmayan bir golü vardı. Kornerden gelen topa ayağını koyan Bülent'in bu golünde, nasıl ofsayt kararı çıktı, bunu da hakeme sormak lazım.

G.Saray, bu sessizlik ortamında Antep'i yenerken de futbolun sahneye çıkan bir sanatçı gibi gıdıklanmalarını görmeden oyunu tamamladı.


İlişkili Haberler