« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlhan Söyler: Sabrın sonu

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İlhan SÖYLER

MERKEZ Bankası Başkanı Gazi Erçel, geçenlerde verdiği bir demeçte parayı konuştu. Erçel, ‘‘Bu uzun vadeli bir program. Sonucuna ulaşana kadar bazen sevineceğiz, bazen üzüleceğiz. Ama sonunda başarıya ulaşacağız’’ diyor ve örnek olarak da G.Saray'ı gösterip ‘‘İşte G.Saray gibi sabırlı olacağız’’ diye ekliyordu.

Galatasaray dün oyunun ilk bölümünün büyük kısmında gol bulamadı. Ama hiçbir zaman sabırsız olmadı, bütün varyasyonları denedi. Hakan Şükür Adanasporlu üç kişi tarafından marke ediliyordu. Adanaspor defansı aman bir gol yemeyeyim diye tek hat üzerinde oynuyor, Hakan'a kilit vurmaya çalışıyordu. Ancak Hakan peredeyi açarken defansın içinde oynayan ve kendisini marke eden Ali'ye öyle bir feyk attı ki, bu futbolcu bir ileri gitti, bir geri geldi.

Hikmet Karaman eldeki malzemeye göre takım çıkartıyor, ama biraz da yürekli olması lazım. Karaman, hücum adamlarını defansta oynattı, nereye kadar dayanacak ki. Bir uzun top oluyor, hücum adamlarını göremiyorsun. Hikmet sen cesur bir insandın ama, herhalde G.Saray'dan ürktün.

Dün Taffarel çok sıkıldı. Arkadaşlarına ‘‘Bana top atın’’ diye adeta yalvardı. Okan önce biraz bocaladı ama kendine alan bulunca canlandı. Emre ile Suat her zamanki gibi orta sahanın can simitleriydi. Bir de havasına göre oynayan Capone var. Hiç rizikoya girmiyor. Tehlikeli pozisyonda ise topu hemen taca atıyor. Sergen topları süsledi, artık yavaş yavaş takıma ısınıyor, G.Saray'ın havasına giriyor. Oyuna da hiç küsmüyor, bravo.

Galatasaray yukarıda söylediğimiz gibi sabırla oynuyor, ‘‘Aman gol olmadı’’ diye telaş etmiyor. Erçel'in dediği gibi sabırlı oyunuyla istediğini alıyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler