« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlhan Söyler: Kalıp gibi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İlhan SÖYLER

G.SARAY'a bakıyorum, bir oyun düzeni var mı diye, bulamıyorum. Tamam herkes kendi yerini parsellemiş ama ekstra bir şey yok. Dün yalnızca Hagi'nin oyun kalıbı vardı. Hagi her topu dikecek, vuracak, orta yapacak, taç atıp kendine gelecek. Bunlar da yetmiyormuş gibi saha içinde işaretlerle oyuncu yönetecek. İkiye bir verkaçları o yapacak. Duran topa senaryo yazacak. Herkesi kandırıp, golü atacak. Ondan sonra da gol attıracak. İşte dünkü manzara...

Ne diyelim, bu Hagi kalıbı. Adam sinirlenmesin de ne yapsın. Saha içinde düşünemeyenleri düşünceye sevk ediyor. Vallahi bravo. Çok konuşuyor diye kızıyoruz ama o konuşmasın da kim konuşsun. Çünkü topun basit oynandığını bildiği için en ufak bir hatada kendini yiyor. Rakip de sinirden ne yapacağını bilmiyor. İşte o sinir yüzünden Orhan Ak, en sonunda Hagi'nin futboluna dayanamadı, tekmeyi bastı. Hayret, Hagi'de bu sefer sinir yok, şefkat vardı.

VURDUMDUYMAZLAR

Fatih Akyel, iki maç oynamadığın zaman küsüyorsun. Oynadığın zaman da saha kenarında Lucescu ile takışıyorsun. Dün kendine buyruk bir futbol oynadın. Kenar yönetimini de çileden çıkardın. Halbuki ne güzel oynuyordun.

Oyunun birinci bölümünde bir kenar atışı oluyor, bütün defans hücumda. Bu ne vurdumduymazlık. Kocaeli değil de başka bir takım olsa, her atak gol olurdu. Zaten yenilen gol da defansın hediyesiydi. Herhalde Lucescu bunları bir kenara çekip, ‘‘Ne oluyorsunuz?’’ diyecektir. G.Saray'ın aslında dünkü özeti buydu. Zaman zaman tatlı, zaman zaman da tuzsuzdu. Tatlandıran da Hagi idi. Jardel'in de yalnız golcü olduğunu dün bir kez daha gördük.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler