« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlhan Söyler: İlk buse

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İlhan SÖYLER

GECE, soğuk ve yağmurda krampon basan Galatasaray, dün kavurucu sıcakta kavruluyordu. Alışık olmadığı bir havaydı. Ama futbolcunun her türlü hava şartında oynaması gerekiyorsa, böyle havada da oynaması gerekirdi. Galatasaray'ın sayısız maçını izledim, takımı bu kadar kötü görmedim. Ne hücumda adam, ne orta alanda adam, ne de defansta adam vardı. Birbirlerine ikramda bulunan, top yanından geçerken ‘‘Bana ne’’ diyen, adeta sahada salkım saçak dökülen bir Galatasaray.

Maç bir gidiyor, bir geliyordu. Antalyaspor biraz daha dikkatli olsa işi uzatmadan bitirebilirdi. Çünkü Galatasaray ‘‘Biz bıraktık, atın’’ diyordu, onlar ise ‘‘Yok canım’’ diye kibarlaşıyordu. Popescu, yanından geçen topa bakıyor, Ahmet onu takip ediyor. Orta alanda Ümit, Okan, K.Hakan ve Ergün blok halinde ileride kalıyor, geri gelmiyorlardı.

G.SARAY PES ETMEDİ

Aslında Fatih Terim'in dediği gibi şimdi hasat zamanıydı. Ama zorlanıp duruyordu G.Saray. Maçın uzayacağını bilen Terim, değişiklikleri geç yapmayı tercih etti. Baktı orta saha dökülüyor, son dönemde Mehmet'i oyuna alıp, takımı dinamikleştiriyordu. Genç futbolcu enerjisini kullanıyordu. Hasan ile birlikte takıma itici güç oldular, pompa yaptılar. Bu arada genç kaleci Kerem'i de tebrik etmek lazım. Yediği ilk golde acemiliğinin kurbanı oldu ama, daha sonra bir çok pozisyonda başarılı kurtarışlarıyla dikkat çekti.

Galatasaray, salkım saçaktı dedik ama büyük takımların büyük özelliği vardır. İş bitmeden pes etmez. Galatasaray da pes etmedi işi bitirirken, kupaya ilk busesini koydu. Bu sarı kırmızılıların bu ay kucaklamak istediği üç kupadan ilki.Sırada UEFA Kupası ve lig şampiyonluğu var.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz