Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlhan Söyler: Hakem ve Hagi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İlhan SÖYLER

Önce iki kişiden söz etmek gerekir. Birincisi karşılaşmanın orta hakemi İsmet Cengiz. Daha sezon başlamadan ilk derbisine çıkan bu hakemin oyunu okuma kabiliyeti sıfır. Algılama sezisi de sıfır. Karar vermede zorlanıyor. Oyunu adeta çığırından çıkarttı.

İkinci isim de Hagi... Onun da daha uzun maraton başlamadan sinirleri laçka olmuş. Önce hakemle, sonra rakibi Yasin'le uğraştı. Yasin'e görev vermişler, ‘‘Hagi ağabeyini tut’’ diye. O çocuk da görevini yapıyor doğal olarak. Ve başarılı da... Hagi ise gereksiz yere sinirlendi. Hagi çıktı, Yasin de kurtuldu. Topla oynamaya başladı.

Oyun akışına bakarsak, G.Saray'da sistem tamam. Sisteme kurallarına uydurmuş, ama nedense kalıp değişiminde zorlandı. Çünkü Beşiktaş, iyi adam markajı yapan bir takım. Genç, kendini yenilemeye çalışan bir ekip. Oyuna bakınca G.Saray'ın çoğalma gücü fazlaydı. Ama netice yoktu. Kaleci Taffarel'den de söz edemeden geçemeyeceğim. Brezilyalı kaleci takımda oyunu en iyi okuyan isim. Kazandığı topları adeta bir oyun kurucu gibi kullandı. İşte ben buna kaleci derim. Tugay'ı kutlamak lazım. Dirilişe geçtiğini Avusturya kampında yazmıştım. Bu futbolcu dayanıklılık kazanmış. Oyuna katkısı fazlaydı. Ancak gereksiz yere kırmızı kart görmesini de yadırgadım.

Diğerlerinden bahsetmek istemiyorum. Ama yeni transferlerden söz edersek, Emrah da G.Saray formasını taşıyacak güçte değil. Saffet de öyle. G.Saray için kötü oynadı diyemeyiz. Çünkü daha vücuttaki kaslar tamamen yerine oturmuş değil.
Bunları da Beğenebilirsiniz