« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlhan Söyler: Güzel gelişmeler

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İlhan SÖYLER

G.Saray'da dünkü maçta bir takım gelişmeler oldu. Daha önce hatlar arasında aksiyon bağlantılarında kopukluk, pas hatası vardı. Bir de sahada futbolcular devamlı konuşuyordu. Casino Brenges karşısında G.Saray'da bunların hiçbiri yoktu. Her iki kenarda oynayan Hakan Ünsal ve Ümit'in, hücumdayken destekleri ve defans anlayışında Popescu ve Fatih'in aralarına girmeleri oyun kalıbının güzel örnekleriydi.

G.Saray dün hücumdaki eksikliği giderip çoğaldı, ama bir pozisyon var ki düşündürücü. Hagi bütün hünerlerini kullanıp, ceza sahasına girdi, kale dibinde bulunan Saffet'e verdi. İşte Saffet'i uzun zamandır oynadığı futbolun alışkanlığını üzerinden atamadığını gösterip ne yaptı? Topu istop edip, ikinci pozisyonu düşündü. Olmaz böyle şey. Orada gelecek ayağının içiyle daha topla buluşur buluşmaz gol yapacak. Saffet bu alışkanlığından kurtulmadığı sürece Fatih Terim'den prim alamaz.

Rakip lige başlamış üçüncü haftasına gelmiş, daha hazır olması gerekirdi. Sezon başı idmanları yapan G.Saray fiziki açıdan onlardan kat kat üstündü. Fatih Terim'in takım iskeleti belirli. Ancak Terim, Avusturya'daki son hazırlık maçında futbolcularımın hepsini göreyim düşüncesiyle çok değişiklik yaptı. ‘‘Benim kadromu kim zorlar?’’ diye düşündü. Bunlar içinde bir tek Emrah göze battı. O da önceki maçlardaki yanlışlıkları yapmadı, sahanın genişliğini düşündü, hatalarında arınmış gözüktü.CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler