« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlhan Söyler: Çekirdek

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İlhan SÖYLER

BAŞLIĞA aldanıp da kimse Trabzonspor'a ‘‘çerez’’ yakıştırması yaptığımızı sanmasın. ‘‘Çekirdek’’, futbol oyun kurallarının saha içindeki yansımasıdır. Biraz daha açarsak, bir futbol takımının saha içinde üçgenler kurup oyuna hakim olması, topu kendinde fazla tutması, futbol oyununu süslemesidir. Çekirdek, üçgen oyunun başlangıcıdır. İşte Galatasaray bu oyunu sahaya yansıtıyor. Sarı kırmızılıların attığı ilk golün böyle bir ‘‘çekirdek’’ ten oluştuğunu gözlüyoruz. Hakan-Sergen-Okan ve gol. İşte size ‘‘çekirdek’’.

Hücum oyuncularının devamlı gol atması zordur. Bu da hücum oyuncularının sorunudur. Daima dar alan, sıkı kademelenmiş markaj altındadırlar. Bu da hücum oyuncularının işini zorlaştırır. İşi zorlaştıkça sabrı tükenir, sabrı tükenince de sinirlenir. Ama Hakan Şükür'de böyle bir şey yok. Bekliyor ve iyi bir pozisyon bulduğunda değerlendiriyor.

YARATICI SERGEN

Artık ülkemizde yaratıcı futbolculara ihtiyaç var. Kolay kolay yetişmiyor yaratıcı futbolcular. İşte bir Sergen, yaratıcığılığı mükemmel. Yaptığı hareketler, attığı toplar yaratıcılığın en güzel örnekleri. Sergen böyle devam ederse, Galatasaray'a daha faydalı olacak. Bir de sahada Okan vardı. Bu futbolcu enerjisini, oksijeni kalmadığında bile kullanıyor, tebrik ederiz. Herşeyini sahaya yansıtıyor. Trabzonspor'da hırs var. Bu hırs aşırı sertliğe kadar gidiyor. Bu hırsı sahaya yansıtma şekli çok önemli. Oynamak başka, sertlik yapmak başka. Hele bir Osman var ki, futbol yerine didişmeyi seviyor. Aslında dün iyi futbol oynadılar. Ama dedim ya, hırsları onların düşüncelerini geriye itiyordu.

G.Saray'ın önde olduğu dakikalarda bile sağ kanatta arıza vardı. Teknik heyetin yoğun ikazlarına rağmen bu sorun giderilemeyince haklı olarak Arif oyundan çıkarıldı. G.Saraylı her zaman aynı şarkıyı söylüyor, hırs, kazanma düşüncesi, sağlam oyun planı ve G.Saray alıp götürüyor.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz