« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlhan Söyler: Bu ne hal!

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

GALATASARAY'ı bugüne kadar hiçbir maçta böylesine kötü görmemiştim. Bu ne hal kardeşim? Direksiyonda usta şoförler yok. Tamam. Ancak, sahaya çıkan G.Saray lisanslı futbolcular ne iş yapar? Neredeler? Bir Bülent Akın var, rakip gole gidiyor, geriden izliyor. Sanki foto muhabiri. Sen G.Saray'da oynadığın için şükretmelisin. Ahmet de ona nazire yapıyor.

Rakip, hiç de ahım şahım bir takım değil. Türkiye Ligi'nde oynasa düşmemek için mücadele eder. Adamlar iki kere geldi, işi bitirdi. Futbol yerine sahada isyan var. Kime isyan ediyorsunuz kardeşim? Ümit, senin bu halin nedir? Eskiden ne işler yapıyordun? Şimdi saçmalıyorsun.

LUCESCU’YU UYARMIŞTIM

Yıllanmış Suat, yanındaki Bülent Akın'la, Ahmet çalışmayınca çok yoruldu. Sonunda da kırmızı kartı gördü. Kırmızı kartı görürken de rakip ona faul yaptı. Tamam, hakem çalmadı. Rakibe bakıyorsun, sonra topu kaptırıyorsun. Ardından da gereksiz bir kırmızı kart görüyorsun. İki hafta önce Lucescu'yu uyarmıştım ve ‘‘Bunlara fazla iyi davranma’’ demiştim. Demek ki uyarılara kulak vermemiş.

Geride yalnızca Popescu ile Bülent Korkmaz birazcık gayret gösteriyor. Yukarıda saydığım orta saha adamları ne servis yapıyor, ne de mücadele ediyor. Ne olacak? Tabii ki, sonuç böyle olacak. Eline bir fırsat gelmiş, bunu değerlendiremiyorsan, kim ne yapsın? Bunlara bir haller olmuş, düşünün, sonradan giren oyuna giren Faruk bile horozlanıyor. Düşünün gerisini...

Eskiden bir estetik vardı, güzellik vardı. Şimdi yok olmuş. G.Saray'ın geçmişini arayacak mıyız acaba? Öyle gözüküyor. Bu kadar berbat bir futbola ne demeli, anlayamadım gitti. Hepiniz bu işten para kazanıyorsunuz. Bari yediğiniz ekmeğin hakkını verin.


Bunları da Beğenebilirsiniz