« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlhan Söyler: Boncuk

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
ilhan SÖYLER

BİR boncuk seni dünyaya getirenlere, bir boncuk seni yetiştirenlere, bir boncuk da sana Emre... Allah nazardan saklasın bu çocuğu. Her geçen gün futboluna futbol katıyor. İnşallah nazar değmez. Bu yaşta oyun okuyor, mücadele ediyor, yılmıyor, şut atma teşebbüsünde bulunuyor. Galatasaray formasını ilk giydiğinde, ‘‘Ben ona kefilim’’ demiştim. Yüzümü kara çıkarmadığı için bravo diyorum.

Galatasaray'da oyunun ilk bölümlerinde her oyuncu, kazandığı topu yanlış paslarla yönlendiriyordu. Hepsi adeta, ‘‘Ben ne yapıyorum?’’ diye dizlerini dövüyordu. Ama sonra hatalarını anladılar. Ayakları düzelmeye başladı. Okan yanlış pas atıyor, ‘‘Ben ne yaptım?’’ diyor. Ergün yanlış pas atıyor, ‘‘Ben ne yaptım?’’ diyor. Suat da öyle, Arif de. Ondan sonra ayak dümenleri düzeliyor ve rotayı çiziyorlardı.

LİMANA YANAŞINCA

Sergen nefis paslar atıyor, Okan diriliyor, Hakan Şükür'ün kafasına isabetli paslar atıyor, bir anda dalgalı geçen denizi durdurup, takımlarını limana yanaştırıyorlardı. Zaten alışık olduğumuz şeylerdi bunlar.

Samsunspor, Galatasaray'ın oyun düzenini bildiği için orta bloğunu kuvvetlendirmiş. İleride İlhan ve Serkan'la gol arıyorlardı. Ancak Capone dipdiri ayakta, Taffarel geride libero gibi oyun okuyor, Samsun'a hücum teşebbüsü vermiyorlardı.

Galatasaray bizi zaferlere

alıştırdı. Sarı kırmızılı taraftarların derdi Fatih Terim'le. İmparatorları için bağırdılar çağırdılar, sevgi gösterisinde bulundular. Fener'e gider korkusuyla endişelerini dile getirdiler.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler