Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlhan Söyler: Bayram zehir oldu

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İlhan SÖYLER

İki yıl önce İsviçre kampında Fatih Terim, Emre'yi anlatıyordu. Ne diyordu: ‘‘Bu çocuğa mücadeleyi, kafaya çıkmayı öğrettik ama korkuyorum bazı yeteneklerini kaybedecek.’’ Terim'in burada bahsettiği tehlike, Emre'nin gol bölgelerinde becerisini kullanamayabilecek olmasıydı.

Şimdi Emre mücadele ediyor ama tekmelerden de nasibini alıyor. Oyunun ilk bölümünde darbelerden dolayı 3 kez dışarı çıktı. Ne zaman mücadeleye girse topu kaybediyordu.

Denizlispor, nefis futbol oynadı. Mücadeleye mücadele kattı, yılmadı. Galatasaray'ın temposuna ayak uydurdu. Bir Ahmet Hasan sağ tarafta fırtına gibiydi. Yıllanmış şarap Tolunay, sanki gençliğini yaşıyordu. Denizli'yi tebrik etmek lazım. Bu arada bana göre bir de penaltısı verilmedi.

DERS ALMALI

Galatasaray, ne yaptı? Hücumbotları Hasan, Serkan, hele hele Arif sahada hiç yoktu. Galatasaray adeta forvetsiz oynadı. Arif'in form tutması için hazırlık dönemini iyi geçirmesi şart. Defansta Emre, vurdumduymazdı. Takımın en formda oyuncusu Bülent, kendi kalesine attığı golde şansızlık yaşadı. Bunu telafi etmek için attığı fakat sayılmayan gol bana göre kesinlikle goldü. Zaten hakem ve yardımları saçma sapan işler yaptı.

Galatasaray, bayrama ve yeni yıla yine mutlu girmek istedi. Ama dünkü oyunla olamazdı. Çünkü orta saha, defans ve hücum adamları arasında koordinasyon yoktu. Galatasaray bundan bir ders almalı. Bazı oyuncularda kendine çeki düzen verip ‘‘Ben Galatasaray'da nasıl oynamalıyım’’ diye düşünmeli.


Bunları da Beğenebilirsiniz