Spor İlhan Söyler: Ağlamak yok
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İlhan Söyler: Ağlamak yok

İlhan SÖYLER

G.SARAY'ın kadrosunda yer alan futbolculara uyarı. Madem ki, kulüple sözleşme yapmışsınız, bu takımın oyuncususunuz. Zaman gelir oynarsınız, zaman gelir yedek kalırsınız. İşte size zaman. Asların birçoğu sakat, yahut da hocaların tarafından dinlendirilmek üzere kenara alınmış. Siz sahaya çıkanlar, verilen görevi yapmak zorundasınız. Hocanıza ister inanır, ister inanmazsınız. Bu sizin sorununuz. Ama profesyonelsiniz. Çıkıp sahaya takır takır oynayacak, ‘‘ben de varım’’ diyeceksiniz. Ama nerdeee?

Lucescu, baktı ki, işler kötüye gidiyor, oyunun birinci bölümü bitmeden değişiklik yapıyor. Neden mi? Fatih Akyel, daha oyunun başında sakin Lucescu'yu çıldırtıyor, adamını arkasına kaçırıyor. Hocası, ‘‘Fatih, Fatih’’ diye bağırıyor. O ise oralı bile değil. Futbolu bilen Ahmet, sahada yok oluyor. B.Emre de arkasına adam kaçırıyor.

UYARI

G.Saray'ın yediği golün başlangıcına bakıyorum. Arif rakip alanda topu eziyor, arkasından Ümit devam ettiriyor. Popescu da çuvallayınca, işler karışıyor. Ondan sonra da Lucescu yine değişikliğe gidiyor. Yorgun Ergün kenarda oturuyor. Baktı orta sahada Ahmet'te bir şey yok, hemen oyuna alıyor. O da yetmiyor. Son çare olarak oyuna Okan'ı alıyor. Lucescu, umduğunu bulamıyor. Zaman zaman şans bulan Vedat kusursuz oynuyor, işini yapıyor.

Bir şey söylemek gerekirse, G.Saray'ın kadrosundaki bütün futbolcular her yerde savaş veriyor, hepsinin hazır olması gerekiyor. Yoksa, konuşarak kadroya girilmez. Bu sözler anlayanlar için bir uyarıdır. Bizden söylemesi, sonra oynamadık diye ağlamak yok.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle