Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlhan Söyler: 30 saniye

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İlhan SÖYLER

LUCESCU, Hasan ile Hagi'nin arkasına, akılcı bir şekilde Emre'yi monte etmişti. Bu çocuk öyle işler yaptı ki, Trabzon defansını şaşkına çevirdi. Hem mücadelesi, hem de yaptığı servisler harikaydı.

Bir anlamda Galatasaray'ın gizli silahıydı. Lucescu, Emre'yi bu şekilde oynatmakla akıllı bir iş yapmıştı. Lucescu ayrıca, Ergün, Suat ve Okan üçlüsüyle orta sahayı garanti altına alıyor, kenarlardan Capone ve Hakan Ünsal'la atakları önlüyordu.

İkinci bölümün ortalarında Hagi, ileri gidiyor ama dönemiyordu. Haliyle takımın ayarını bozuyordu. Lucescu, çıkaramadı ama sakatlanınca Hagi, kendi isteğiyle dışarı çıktı. Sakatlanmasa oyuna devam edecekti.

Hagi.. Böyle maçlarda ya kendini ayarla, ya da kendini oyuna ver. Bir zamandan sonra, enerji bakımından düşüşe geçiyorsun. illa ki oyunda kalmak istiyorsun. İşte bu olmaz.

HEYECAN KALMAMIŞ

Hasan Şaş, dün çalıştı ama becerisi yoktu. En kritik pozisyonlarda atacağın golleri atamaszan, bu iş olmaz. Trabzon'da heyecan kalmamış, taraftarına da güven vermiyor. Eskiden hınca hınç dolan Avni Aker'in, şimdi birçok yerinde boşluklar var. Bu da takımlarına yeterince güvenmemelerinden kaynaklanıyor.

Galatasaray'ın oyun kalıbı ise, 1-2 küçük hata dışında tam Trabzon maçı içindi. Oyuna aldıkları Ümit ve Arif defans zor anlar yaşarken, yardımlaşmayı unuttular. Bazı futbolcular maçın bittiğini zannettiler. Tam bu sırada bordo mavili taraftarlar ‘‘Giray Bulak istifa’’ diye bağırmaya başladı. Giray Bulak, üstündeki eşofmanı üstünden çıkartıp yere attı. Bunun üzerine Trabzonlu futbolcular sanki bir anda şahlandılar, giden maçın 1 puanını kurtardılar.

Trabzon'da herkesi astılar, sonra da pişman olup affettiler. İnsanın başarısı ya da başarısızlığı 30 saniyelik ise, vay halimize...


Bunları da Beğenebilirsiniz