« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlhan Parlak'a onay, Ergün Teber'e yasak

Kayserispor Kulübü Başkanı Recep Mamur, cuma gününe kadar izin verilen İlhan Parlak'ın yurt dışına transferine onay verdiklerini, kulüp bulmasını istedikleri Ergün Teber'in ise tesislere girmesini yasakladıklarını söyledi.

Oktay ENSARİ / KAYSERİ, (DHA)
SON GÜNCELLEME
Recep Mamur, 2 futbolcusu Aydın Toscalı ve Kemal Okyay'ın mukavelelerini 2010 yılının mayıs ayına kadar uzattıklarını, İlhan Parlak'a yurt dışından gelen tekliflere sıcak baktıklarını, Ergün Teber'i ise gözden çıkarttıklarını açıkladı.

Dört futbolcunun bugünlere gelmesinde Kayserispor'un inanılmaz katkısı ve desteği olduğunu vurgulayan Başkan Recep Mamur, şöyle devam etti:
"Bunu da kimse unutmasın. Tek taraftalı menfaat olmaz. Biz kendilerini bu takıma kazandırmak için bir baba, bir anne, bir öğretmen gibi emek sarfettik. Onlarda şimdi bu emeğin karşılığını, transfer ücretlerini, primlerini ve maaşlarını alıp kulübe para kazandırarak ödeyecekler. Bu kulüp, bizim olduğu kadar Kayserili oyuncularımızın. Kayserispor onları yetiştirdi, yıldız yaptı. Şu anda yönetimde biz varız ve Kayserispor adına böyle bir tasarrufta bulunuyoruz. Verdiğimiz paralar babamızın değil, Kayseri’nin Kayserispor'un parası. Elbette kulübün menfatlerini koruyacağız."

"SIKINTI MENAJERLERDE"

Ftbolcuları arasında bir ayırım yapmadıklarını, ancak menajerlerin sırf para kazanmak uğruna oyuncuların futbol geleceğini, kulüplerle olan ilişkilerini sıkıntıya soktuklarını belirten Başkan Recep Mamur, daha sonra şunları söyledi:
"Sezon başından beri görüşmelerde bunu anlatıyoruz. Elbette futbolcu da olacak, menajer de olacak, yönetici de. Ama akıl ve ortak çıkarlar ön planda tutulmalı. Bunu yapmazsasanız,ya kulüp ya da oyuncu zarar görür. İlhan'a geldiğimiz nokta şu anda böyle. Kendisine cuma gününe kadar izin verdik. Yurt dışına da gitmesine sıcak baktığımızı anlattık. Belirlenen bonservis ücreti ödenir ve İlhan Parlak Kayserispor'dan gidebilir."

"BEŞİKTAŞ'IN TALİP OLDUĞU YALAN"

Genel Menajer Süleyman Hurma ise İlhan Parlak'a Beşiktaş'ın talip olduğu yolundaki haberlerin menajerler tarafından kasıtlı olarak ortaya atıldığını söyledi. Süleyman Hurma, şöyle konuştu:
“Tutmasaymışız, Kemal Okyay ile Aydın'da güya Beşiktaş'a imza atacakmış. Tümü için söylemiyorum ama bazı menajerler, maalesef böyle söylentilerle oyuncuların parasal değerini artırmak istiyorlar. Beşiktaş'ın İlhan Parlak'la ilgilendiği filan yok. Bunlar tamamen uydurma.“

oe(oe)aö FOTOĞRAFBunları da Beğenebilirsiniz