Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlhan Cavcav:"Ya gelir ya da futbol hayatı biter"

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Gençlerbirliğ Başkanı İlhan Cavcav, Bulgar Kulübü Beroe ile sözleşme imzalayan Ümit Karan'a resti çekti.. Cavcav, "Ya gelir kuzu kuzu oynar, ya da futbolu bırakır. Bu iş hile hülle hurda ile olmaz" dedi.

"ANLAŞMIŞTIK"

Galatasaray Başkanı Faruk Süren ile Kulüpler Birliği toplantısı sırasında anlaştıklarını, bu anlaşma sırasında Mehmet Cansun'un da bulunduğunu vurgulayan Cavcav, "Bir buçuk milyon dolar istedim; bir milyon dolara el sıkıştık. Vade istediler. Bunun mümkün olduğunu, ancak transfer ücretiyle ilgili banka teminat mektubunun şart olduğunu ifade ettim. Biten bu pazarlığın ardından Ali Dürüst aradı. (Ümit Karan ile anlaştık, size 500 bin dolar verelim) diye dalga geçercesine konuştu. Bunlar ayıp şeyler, Galatasaray'a yakışmayan işler" diye konuştu.

"BU ŞEKİLDE İZİN VERMEYECEĞİZ"

Bu şekliyle Ümit Karan'ın transferine asla izin vermeyeceklerini belirten Cavcav, "Ümit, Avrupa'da istediği yere gider oynar. Ancak, Türkiye'de bunu yapamaz. Ya gelir kuzu kuzu çalışır, hakederse Gençlerbirliği forması giyer, ya da futbolu bırakır. Üçüncü olasılık ise, Galatasaray'ın bonservis ücretini yatırıp, yasal transferi gerçekleştirmesidir" dedi.

"KAMPA DAVET EDECEĞİZ"

Cavcav, Karan için belirledikleri bonservis bedelinin payını yatırıp kendisini kampa davet edeceklerini ifade ederek, "Türkiye'de yasalar varsa, Federasyon varsa, Gençlerbirliği'nin izni olmadan Ümit Karan, Gaziantep'in izni olmadan Hakan Bayraktar, Samsun'un izni olmadan Tümer ve İlhan bir yere gidemez" diye konuştu. (aa)


Bunları da Beğenebilirsiniz