« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlhan Cavcav:Ümit Karan kolay kolay Galatasaray'da oynayamaz

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, Galatasaray ile antrenmanlara çıkan Ümit Karan'ın, hala Gençlerbirliği'nin futbolcusu olduğunu vurgulayarak, "Hülle, hile demektir. Ümit Karan'ın kolay kolay Galatasaray'da oynayacağını sanmıyorum" dedi. Futbol Federasyonu Hukuk Kurulu Üyesi Şekip Mosturoğlu da mevcut yönetmelikler yürürlükte olduğu sürece Ümit Karan'ın G.Saray'da oynayamayacağını söyledi.

Kulüpler Birliği'nin toplantısına katılmak için İstanbul'da bulunan Cavcav, toplantıya girmeden önce gazetecilerin konuyla ilgili sorularını yanıtladı.

Galatasaray gibi, UEFA Kupası'nı kazanmış bir kulübün örnek olması gerektiğini ve hülle yoluna gitmesinin onaylanamayacağını belirten Cavcav, "FIFA'nın kararının Türkiye'de uygulanıp uygulanmayacağı henüz belli değil. Ayrıca bu işin mahkemesi var, adaleti var. Biz sonuna kadar direneceğiz. FIFA ile de görüştük. Her ülkenin hudutları içinde kendi kanunlarının geçerli olduğunu söylediler. 5 Temmuz'da satış günüvar. Biz Ümit için gerekli miktarı Futbol Federasyonu'na yatıracağız. Sonrasını ise hep beraber göreceğiz." dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
Ümit Karan, Galatasaray ile anlaştı; ortalık karıştı...