Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"İlgiyi keserseniz Quaresma hırçınlaşır"

Veliefendi Hipodromu'nda bugün gerçekleşen Türkiye Jokey Kulubü (TJK) Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu sonrası başkan seçilen Serdal Adalı, seçim sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

DHA
SON GÜNCELLEME
Serdal Adalı, 3 Temmuz 2011'de başlayan futbolda şike davasında yaklaşık 5 ay tutuklu yargılanmıştı. Adalı, yaşadığı bu süreç sonrası TJK Başkanı olmasını şu şekilde değerlendirdi: "Ben belli bir süre bu gibi görevlerde bulunmak istemedim. Ancak Jokey Kulübü benim için ayrı bir yer. Ben burada Serdal Adalı olmaktan öte Hasan Adalı'nın oğluyum. O bambaşka bir duygu. Sıkıntılı günleri aşmak adına O'na hayır diyemedim. İyi de oldu. İnşallah başarılı oluruz."
BJK'YE DEĞİL TJK BAŞKANI OLDU

"BEŞİKTAŞ GAYET İYİ GİDİYOR"

Adalı, bir dönem asbaşkan ve futbol şube sorumlusu olarak görev yaptığı Beşiktaş'ın son durumu hakkında da şu değerlendirmeleri yaptı:"Beşiktaş gayet iyi gidiyor. Ben mutluyum şahsen. İnşallah daha da iyi olacak. Yapılan transferler yerine oturup takıma alıştıktan sonra daha faydalı olacaktır. Fikret Başkan ve yönetim kurulu elinden geleni yapıyor."
Serdal Adalı, Beşiktaş başkan adayı olmayı planladığı dönem neler yaşadığı yönündeki soruya, "Ben yapamayacağım, kendimi yüzde yüz başarılı göremeyeceğim yerlerde çok öne çıkmayı sevmem. Camianın o günlerde ihtiyacı olan birlik beraberlik çağrısında 'hayır' diyemedim. Ancak şu anda Fikret Başkan gayet iyi gidiyor" yanıtını verdi.
"BEN İYİ TANIRIM QUARESMA'YI"

Adalı, kendisinin Beşiktaş Futbol Komitesi Başkanlığı döneminde transfer edilen Ricardo Quaresma'nın durumu hakkında şunları söyledi: "Dışarıdan duruma baktığım zaman üzülüyorum. Çünkü ciddi emekler vererek yaptığımız bir transferdi. Ama basından takip ettiğim kadarıyla ciddi bir sıkıntı olduğunu görüyorum. Fikret Başkan beni TJK Başkanlığına adaylığımı hayırlı etmek için aradığında kendisine de söyledim. Bu konu ile ilgili faydam olacağı an yanlarında olacağımı söyledim. İnşallah bu problemi çözerler. Çünkü Quaresma sıradan ve her gün bulacağınız bir futbolcu değil. Ben de görev yaptığı dönemde Quaresma konusunda sıkıntı yaşadım. Quaresma'ya ilgi ve alaka göstermeniz gerekir. Ben iyi tanırım Quaresma'yı. İlgi ve alakayı kestiğiniz anda Quaresma hırçınlaşır. Bence biraz daha ilgi ve alaka gösterirlerse Quaresma'nın bu takıma katkı sağlayacağına inanıyorum. Ben Quaresma ile görevi bıraktıktan sonra görüşmedim. Sadece Quaresma ile değil, hiç bir futbolcu ile görevim sonrası bir görüşmem olmadı."

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler