« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlginç transfer

Sarı kırmızılı kulübün yeni transferi Lance Allred’in her iki kulağında yüzde 75 oranında işitme kaybı var. Edebiyat ve tarihe düşkün olan 24 yaşındaki pivot, Yüzüklerin Efendisi benzeri bir roman yazıyor.

Ulaş SAĞ / (DHA)
SON GÜNCELLEME
BU yıl iddialı bir kadro oluşturmak için kolları sıvayan Galatasaray Erkek Basketbol Takımı, son yılların en ilginç yabancı transferlerinden birine imza attı. Sarı kırmızılı kulüp, ABD’li guard Malik Dixon’un ardından, pivot olarak Lance Allred’i de kadrosuna kattı. Yeni transfer Allred, her iki kulağında yüzde 75 oranında işitme kaybı olduğu için ABD İşitme Engelliler Milli Takımı’nda da forma giyiyor.

ABD Kolej Ligi NCAA’de mücadele eden Weber State’ten transfer edilen 24 yaşında ve 2.08 boyundaki Lance Allred, 2 yıl oynadığı takımında geçen sezon 17.7 sayı, 12.0 ribaund ve 1.7 asist ortalamalarıyla oynadı.

‘Yılın Takımı’na seçildi

Bu performansıyla Big Sky Konferası’nda, ‘Yılın Takımı’na seçilen Allred, 2002 yılındaki Dünya İşitme Engelliler Oyunları’nda ABD Milli Takımı’nda yer aldı.

Edebiyata ve tarihe düşkün olan Lance Allred, Britanya’nın karanlık çağında geçen ve ‘Yüzüklerin Efendisi’ benzeri, ‘Bretwalda’ adlı bir üçleme yazdığını söyledi. Kitabın ‘Ghost of Covandale’ (Covandale Hayaleti) ve ‘Deliver Us’ (Postala) ismindeki iki cildini bitiren Allred, üçüncü kitabıyla ilgili çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti. Aynı zamanda hem İngiliz edebiyatı hem tarih bölümlerini bitiren Allred, suç hukuku üzerine master yapmak istediğini de belirtti.

Opera sanatçısı değil basketbolcu alıyoruz

GALATASARAY Basketbol Takımı Antrenörü Halil Üner, Allred’in işitme kaybının sahadaki performansını etkilemeyeceğini belirterek şunları söyledi: ‘Sonuç olarak opera sanatçısı değil basketbolcu alıyoruz. Eğer oyuncu, sahaya çıkıp sayı atıyor, ribaund alıyorsa, gerisi önemli değil. Zaten küçük bir işitme cihazıyla sorun tamamen aşılabiliyor. Şu ana kadar antrenmanlarda en küçük bir problem olmadı. Allred, ligin en iyi oyuncularından biri olacak.’

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz