Gündem Haberleri

  İlginç protesto: Fidanlı yol

  İHA
  11.04.2016 - 10:07 | Son Güncelleme:

  Rize'nin Çayeli ilçesi Adalar Mahallesi sakinleri köstebek tarlasına dönen mahalle yolundaki çukurlara fidan dikerek yolu yapmayan yetkilileri protesto ettiler

  Rize’nin Çayeli ilçesi Adalar Mahallesi sakinleri, yollarındaki çukurlarla ilgilenmeyen yetkililere tepkilerini sosyal medya üzerinden duyurdu.

  Rize’nin Çayeli İlçesi'ne 2 kilometre uzaklıkta bulunan Adalar Mahallesi’nde bir yolun iki seneden beri çukurlarla dolu olduğunu ve hiçbir çalışmanın olmadığını ifade eden mahalle sakinleri, kendi çabaları ile çukurları toprak doldurup fidan dikerek yetkilileri protesto etti.

  Yaklaşık 300 metelik yoldaki çukurların hepsini toprakla doldurarak fidan diken mahallede oturan vatandaşlar ’’İki yıldır bu yollarımız böyle. Muhtarımız yolları yaptıramadı, bizde belki ses getirir diye böyle bir karara vardık. Çukurları toprak ile doldurmak ve içerisine fidan dikerek sesimizi duyurmaya çalıştık. Yaklaşık 300 metrelik bir yolu yapamıyorlar. Bizde kendi çabalarımız ile yoldaki çukurları fidanlandırma yaptık’’ dediler.

  Etiketler: yol
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı