ÇANKIRI HABERLERİ

Ilgaz Emniyet Müdürlüğü'nden trafik eğitimi

DHA
31.03.2016 - 10:01Son Güncelleme :
DHA

Cengiz YALÇIN/ILGAZ(Çankırı), (DHA)- TÜRKİYE'de 20 milyona yaklaşan motorlu araç sayısının beraberinde trafik sorununu gündeme getirdiği belirtildi. Yoğunlaşan araç trafiği, araç kullanıcılarının yanı sıra yayaları da dikkatli olmaya yönlendiriyor. Bu amaçla görev üstlenen emniyet mensupları da vatandaşı her zaman, her fırsatta, her yerde eğiterek bilgilendiriyorlar. Bu amaçla Ilgaz Emniyet Müdürlüğü, ilçe merkezinde bulunan ilkokul, ortaokul ve liselerde trafik eğitimi faaliyetine başladı.
Ilgaz Atatürk İlkokulu'nda başlayan eğitim semineri, Yavuz Sultan Selim Ortaokulu'nda devam etti. Trafik eğitiminin kademli olarak Haziran ayına kadar tüm okullarda devam edeceğini belirten Ilgaz Emniyet Müdürü İsa Tozlu, "Ilgaz Kaymakamlığı koordinasyonunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliğinde güzel bir faaliyet olsun, çocuklarımızı kurallar hakkında bilinçlendirelim. Çocuklar bizim geleceğimiz, yarın anne baba olacaklar çocukları eğitecekler. Öğretmen olacaklar, polis olacaklar. Gelecek nesillere daha sağlıklı bireyler yetiştirebilmek için trafik kurallarından bahsedelim dedik. Arkadaşlar hazırlandılar maksat öğrencileri küçük yaştan bilinçlendirmek 'ağaç yaşken eğilir' sloganımız bu" dedi.
Okullarda verilen eğitim seminerinde, Ilgaz Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetim Büro Amiri Komiser Orhan Gazi Akın ve polis memuru Mustafa Söylemez slaytlar eşliğinde öğrencileri bilgilendirdiler, soruları cevaplandırıp, uyarılarda bulundular.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çankırı haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çankırı ilinden Ilgaz Emniyet Müdürlüğü'nden trafik eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 10 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ilgaz Emniyet Müdürlüğü'nden trafik eğitimi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı