Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

İletişimde sürpriz var

Merkür bugün burç değiştiriyor ve Balık burcuna giriyor.

Düşüncelerin derinleşmesine ve bilinmeyen, anlaşılmayan konularla ilgili yapılacak çalışmalar açısından uygun bir zaman. Bugün Uranüs’ü tetikleyen Ay sürprizlerin ortaya çıkmasına neden olabilir. Saklı olan ve şimdiye kadar anlaşılmayan konular şaşırtıcı bir biçimde açığa çıkabilir. Teknoloji ve elektrikle ilgili farklı keşifler yapılacağı gibi, iletişim konularıyla ilgili bazı sürprizler de ortaya çıkabilir.

MEKTUPLAR

Uranüs geçişi sizi tetiklemiş ve mektupta sözünü ettiğiniz farklı duyguları uyandırmış. Kendinizi tanıyamadığınızı yazmışsınız. Bu iyi bir işaret. Çünkü bu durum sizin direnç göstermeyip meydana gelen olayları kabul ettiğinizi gösteriyor. Böylece çok fazla sıkıntılı olay yaşamadan değişiyorsunuz.

İçinizden yükselen iyi duyguları yakalamayı başarabilir ve elinize geçen bu şansı çok iyi kullanabilirsiniz. Çünkü mektupta sözünü ettiğiniz durum aslında büyük bir şans. Korkmayın ve içinizden yükselen duygunun farkına vararak içinizden geldiği gibi davranın.

Özgürleşiyor olmanız başarı şansınızı arttıracak. Girişimde bulunmak için Nisan’dan sonraki zamanı bekleyin. Özellikle Haziran, Temmuz dönemi başarılı girişimlerde bulunacağınız bir devre olacak.

<ı> RUMUZ: KIRMIZI

Uzun zamandır talihsiz bir dönem geçirdiğinizi yazmışsınız. Aslında şanssızlık olarak değerlendirdiğiniz olayların hepsi sizin değişim zamanınız geldiğini gösteriyor. Üstelik haritanızda değişimi gerçekleştirme potansiyeliniz var.

Fakat bu değişikliği çok zorda kalmadıkça yapmayan ve koşulları istediğiniz gibi yönetmeye çalışan biri olduğunuz için olaylar sert ve sizin tarif ettiğiniz gibi dayanılmaz oluyor. Aslında bunları dayanılmaz noktaya getiren sizsiniz. Sizin zorlayıcı ve dediğiniz gibi olması için mücadeleci yapınız, değişimin daha da sert bir biçimde gerçekleşmesine neden oluyor. Artık biraz rahat olun ve olayların akışına kendinizi bırakın. Değişimden korkmayın.

Zaten artık yapacağınız pek fazla bir şey kalmamış. Siz rahatladığınız andan itibaren her şey yoluna girecek. Üstelik fırsatlar dönemi başlayacak. Fakat fırsatları anlayıp kullanabilmeniz için rahatlamanız gerekiyor.

RUMUZ: ZELİHA

Yükselen burcunuz Yengeç. Sorduğunuz kişiyle aranızda aşk olduğu görülüyor. Onun Venüs’ü ile sizin Mars’ınız kavuşum yapıyor. Bu işaret aranızda kuvvetli bir çekim olduğunu gösteriyor. Ancak onun Pluton’u sizin Merkür’ünüzü tetikliyor ve düşüncelerinizi değiştirici bir etki yapacağını işaret ediyor. Bu durum aranızda fikir çatışmaları olacağını ve birbirinizi zorlayacağınızı gösteriyor. Üstelik Ay-Güneş arasında meydana gelen sert etkileşim de birbirinizi anlamanızın zor olacağını gösteriyor.

Astrolojik açıdan aranızda büyük bir çekim ve aşk var fakat hem şahsiyetinizi ifade ediş biçiminiz, hem de düşünceleriniz arasındaki çatışma, anlaşmazlıkları işaret ediyor. Üstelik şu sıralarda geçiş yapan Satürn ve Jüpiter kendinizi değiştirmeniz gereken bir süreç içinde bulunduğunuzu gösteriyor ve tabii hem ilişkinizi, hem de sizi zorluyor. Anlamaya ve değişmeye çalışın.

<ı> RUMUZ: ANLAŞAMIYORUZ
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI