ADANA HABERLERİ

İletişimcilerin Temsa dersi

DHA
29.03.2016 - 12:42Son Güncelleme :
DHA

ÇUKUROVA Üniversitesi (ÇÜ) İletişim Fakültesi İletişim Bilimleri Bölümü öğrencileri 'Ekonomi Gazeteciliği' dersini Temsa'da işledi.

YÜZDE 100 YERLİ İLK ELEKTRİKLİ
Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik, ÇÜ Öğretim Görevlisi Mehmet Uluğtürkan ve Temsa Kurumsal İletişim Müdürü Ebru Ersan'ın katıldığı derste öğrenciler, yerli otomotiv konsunda sorular sordu. Soruları yanıtlayan Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik "ASELSAN işbirliğiyle geliştirilen Türkiye'nin yüzde 100 yerli ilk elektrikli otobüsünü ürettik. 'Avenue EV' adını verdiğimiz markanın tanıtımını yapmaya hazırlanıyoruz" dedi. ASELSAN'ın geliştirdiği geliştirilen motor ve batarya sistemlerinin Temsa otobüslerine entegre edileceğini anlatan Çelik "Milli, özgün, yüksek güvenilirlikli, düşük maliyetli ve verimli teknolojiye sahip bu ürünümüzle küresel pazardaki etkinliğimizi artıracağız" diye konuştu.
66 ÜLKEDE KULLANILIYOR
Adana'da üretilen otobüslerin dünyanın 66 ülkede kullanıldığını belirten Çelik şöyle devam etti: "Temsa, rakiplerini takip eden değil, sektörün takip ettiği markalar arasına girdi. Ar-Ge birimimizde 150'yi aşkın mühendis arkadaşımızın görev yaptığı tesislerimizde yılda 3 bin aracı yollarla buluşturuyoruz. Başta ABD ve Avrupa ülkeleri olmak üzere var olduğumuz her yerde etkinliğimizi artırıyoruz."
Bir otobüsün yaklaşık 6 bin parçadan oluştuğunu vurgulayan Temsa Genel Müdürü, üretimde yerli oranını yüzde 70'lere yükselttiklerini sözlerine ekledi.

ADANA,(DHA)
EŞ(29.3.2016 FOTOĞRAFLI)

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden İletişimcilerin Temsa dersi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 12 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İletişimcilerin Temsa dersi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı