"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

İletişim problemlerine dikkat

"Aaaa! Yine mi Merkür?.." dediğinizi duyar gibiyim. Aslında haberler güzel; daha doğrusu, Merkür sonunda düz hareketine başladı.

Ancak daha önce de söylediğim gibi, Merkür’ün hareket geçişleri yaşadığı günlere yakın olan ilk 5-6 gün, iletişim, ulaşım, elektronik haberleşme, nakliye, ev restorasyonu, elektronik cihaz, alım-satım işleri, mali konular, ortaklıklar ve ilişkilerde yanlış anlama ve anlaşılma gibi konularda, en büyük aksiliklerin yaşandığı, nostaljik baskıların oluştuğu dönemler olabiliyor. Dolayısı ile 4-5 gün daha Merkür’ün oyunlarına karşı tedbirli olun derim! Dikkatli olun, umut ve sevgi ile kalın.

Ölen dedemle kendimi aynı karede görüyorum

RUMUZ: BURJİN

Uzun süredir ve belli aralıklarla, 2003’te vefat eden dedem ve kendimi bir fotoğraf karesinde görüyorum. Etrafımız yemyeşil, düz bir yerdeyiz. Büyükbabam orta yaşta ve sağlıklı, öldüğünde ise çok hasta ve yıpranmıştı. Bense şu anki halimdeyim ve gülüyoruz. Bu aralar hayatımda önemli olaylar oluyor; evleniyorum, iş ve şehir değiştirdim.

YORUM: Kişinin rüyasında yeşil çimenler görmesi, rüya sahibinin kişisel gelişiminde yeni bir evreye geçmek üzere olduğunu gösterir. Rüyanızda vefat etmiş dedenizi daha genç ve sizinle birlikte aynı yeşil ortamda görmeniz, dedenizin de yaptığınız evlilikten memnun olduğunu ve hayatınızdaki değişiklikleri gülerek izlediğini düşündüğünüzü gösteriyor. Çok hoş bir rüya.

Bir helikopter infilak ediyordu

RUMUZ: YAĞMUR

Rüyamda deniz kenarındayım, bir helikopter ve o helikopterin aniden infilak ettiğini görüyorum. Helikopterden düşen insanların cesetleri ve yaralılar denizin üzerine düşüyor. Hemen polis ve gazeteciler geliyor. Onlara olayın nasıl meydana geldiğini anlatmak istiyorum.

YORUM: Havada infilak eden helikopter ve denize düşen yaralılar bugünlerde çevrenizde bulunan bazı kişilerin başına gelmiş ani, sarsıcı olayları ve köklü değişimleri sembolize ediyor. Sizin olay yerine gelen polis ve gazetecilere olayları açıklama isteğiniz ise biraz önce bahsettiğim gerçek yaşamda büyük zorluklar yaşayan yakın çevrenizdeki kişiler hakkında, konuyu bilmeden yanlış yorum yapan kişilere olayların gerçek nedenlerini veya sonuçlarını anlatma isteğinizi simgeliyor.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI