Eğitim Haberleri

  İletişim festivali ‘Project 03’ başladı

  Hürriyet Eğitim
  16.05.2017 - 11:08 | Son Güncelleme:

  İstanbul’da bir vakıf üniversitesinin iletişim fakültesi bu yıl üçüncü kez festival düzenliyor.

  İletişim öğrencileri projelerini sergiliyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından bu yıl üçüncüsü yapılan iletişim festivali ‘Project 03’ Santralistanbul’da kapılarını açtı. Öğrencilerin yıl boyunca ürettiği tüm yaratıcı projeler, zengin bir etkinlik programı eşliğinde 2 Haziran’a kadar izleyicisiyle buluşacak. Deneyimleyerek öğrenme anlayışı doğrultusunda öğrencilerin yıl boyunca meydana getirdikleri projelerinin sergilendiği Project 03, başta öğrenciler olmak üzere akademisyenlerin ve sanatseverlerin katılımıyla 12 Mayıs’ta ziyarete açıldı.

  YAPARAK ÖĞRENMENİN GÜZEL BİR ÖRNEĞİ

  Santralistanbul Kampüsü Çağdaş Sanat Müzesi’nde düzenlenen açılışta konuşan İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Nalçaoğlu, “Project 03, Enerji Müzesi’nin her katmanına yayılmış bir sergi. Keşfetmesi çok zevkli ve bir labirent formunda. Keşfettiğiniz zaman yeniden görmeyi isteyeceğiniz işleri burada bulabileceksiniz” dedi.  Konuşmasında, Project 03’ün hayata geçirilmesinde katkısı olan tüm öğrenci ve akademisyenlere teşekkür eden Nalçaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Tüm eğitim süreçlerimizde her zaman yaparak öğrenmeyi öne çıkartıyoruz. Alan derslerimizin hepsinde öğrencilerimiz projelerini hayata geçiriyor, üretim yapıyor. Biz de Project 03 gibi festivallerimizle bu üretimleri herkes görebilsin istiyoruz.”

  Bu yıl “İletişim basittir, bu yüzden de karmaşıktır” temasıyla kurgulanan Project 03, iletişimin birçok alanını kapsayan zengin bir programı ücretsiz olarak sanatseverlerle buluşturacak. Festival, 2 Haziran’a kadar devam edecek.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı