SİVAS HABERLERİ

İletişim Fakültesi Öğrencilerine Polis Ve Yargı Gazeteciliği Anlatıldı

IHA
26.02.2015 - 16:55Son Güncelleme :

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ’NDE P24 BAĞIMSIZ GAZETECİLİK PLATFORMU TARAFINDAN ‘POLİS, YARGI GAZETECİLİĞİ’ KONULU SÖYLEŞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

IHA

Cumhuriyet Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde P24 Bağımsız Gazetecilik Platformu tarafından ‘Polis, Yargı Gazeteciliği’ konulu söyleşi gerçekleştirildi.
Fakültenin konferans salonundaki söyleşiyi P24’ün kurucularından Doğan Akın yönetirken, söyleşiye konuşmacı olarak Radikal gazetesinden İsmail Saymaz ve Milliyet gazetesinden Kemal Göktaş katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan Doğan Akın, programın içeriği hakkında bilgi vererek “Tek amacı gazeteciliğin profesyonel standartlarını yükseltmek, habercilik konusunda iddiası olan, örneklerini Türkiye’de geçmişten günümüze çok sayıda gördüğümüz, angaje gazetecilik değil de gerçekten gazetecilik icra eden ve görüşü ne olursa olsun haberciliğin önüne onları koymayan insanlarla bir tecrübe paylaşımı yapıyoruz.”dedi.
Milliyet gazetesinden Kemal Göktaş, polis yargı muhabirliğinin tarihsel sürecinden söz ederek öğrencilere polis yargı muhabirliğinin nasıl yapılması gerektiğini anlattı. Medyada köklü bir değişim yaşandığını anımsatan Göktaş, gazetelerin başta ekonomik sebepler olmak üzere çeşitli sebeplerden dolayı küçüldüğünü bunun da uzmanlaşmanın önüne geçtiğini aktardı.
Radikal gazetesinden İsmail Saymaz ise “Biz muhabiriz, biz haber üreten insanlarız, biz kanaat bildiren kamuoyu oluşturmaya yönelik fikir üreten insanlar değiliz. Fikir üretecek insanların ham maddesini aldığı haberi üreten insanlarız.” diye konuştu.
Soru cevap şeklinde devam eden programın sonunda İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Erol katılımcılara teşekkür belgesi verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden İletişim Fakültesi Öğrencilerine Polis Ve Yargı Gazeteciliği Anlatıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 16 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İletişim Fakültesi Öğrencilerine Polis Ve Yargı Gazeteciliği Anlatıldı haberi güncellenecektir.

SİVAS NAMAZ VAKİTLERİ
25 Kasım 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:36
 • Guneş
  07:20
 • Öğle
  12:30
 • İkindi
  15:02
 • Akşam
  17:18
 • Yatsı
  18:51
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı