Gündem Haberleri

  İlelebet yaşayacak

  Hürriyet Haber
  10.11.2009 - 00:23 | Son Güncelleme:

  Abdullah Gül (Cumhurbaşkanı) Büyük bir komutan olarak milletimizle birlikte istiklal mücadelesini zafere ulaştıran Atatürk, büyük bir devlet adamı ve lider olarak da ülke ve dünya şartları istikametinde doğru ve gerçekçi bir vizyon ortaya koymuş, modernleşme ve dönüşüm hamlelerini cesaretle gerçekleştirmiştir.

  Mehmet Ali Şahin (TBMM Başkanı) Atatürk’ün ve kahraman atalarımızın bizlere bırakmış olduğu değerli mirası geleceğe taşımak, uğruna büyük bedeller ödenen vatanımıza ve bağımsızlığımıza her şartta sahip çıkmak, yaşatmak ve yüceltmek birey olarak hepimizin ortak sorumluluğudur./images/100/0x0/55eaf7cbf018fbb8f8a2559b

  Tayyip Erdoğan (Başbakan) O’nun fikir ve eserleri üzerinde yeniden düşünmeli, O’nun mücadele heyecanını yeniden yaşamalıyız. Atatürk’ün büyük eserim dediği, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti, O’nun işaret ettiği yolda ilelebet yaşayacaktır. Bugün, O’nun gösterdiği çağdaşlaşma hedeflerine her zamankinden daha yakın olduğumuza inanıyorum.

  Deniz Baykal (CHP Genel Başkanı) Atatürk, bir coğrafyaya da, tarihe de sığmayan çağının en önemli devlet adamlarından biridir. Eserleri, sadece yaşadığı dönemde değil, aradan 71 yıl geçmesine rağmen günümüzde de öneminden hiçbir şey kaybetmemiş, tam tersine her gün daha fazla değer kazanmıştır. 10 Kasımlar bu yüzden kazanımları sahiplenme, koruma, güçlendirme ve geleceğe taşıma günüdür.

  Devlet Bahçeli (MHP Genel Başkanı) Vatanımızı parçalamaya yeltenenleri, büyük milletimizin binlerce yılda oluşturduğu maddi ve manevi haklarını çiğneme cüreti gösterenleri, geldikleri gibi gönderen bir iradeye liderlik yapan bu büyük devlet adamına çok şey borçlu olduğumuz iyi bilinmelidir.

  İlker Başbuğ (Genelkurmay Başkanı) Ulusal birlik içinde, mutlu ve güvenli bir şekilde ulusumuzu geleceğin uygar dünyasına taşıyan Büyük Önderimizi kalplerimizde bir hatıra gibi değil, düşüncelerimize yön veren canlı bir gerçek olarak yaşatıyoruz. Türk Silahlı Kuvvetleri, her zaman olduğu gibi yüce ulusunun hizmetindedir.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı