KAYSERİ HABERLERİ

"İlçelerin Kalkınmasına Destek Vereceğiz"

IHA
13.10.2015 - 14:07Son Güncelleme :

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA ÇELİK

IHA

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Yahyalı heyetinin yapmış olduğu ziyarette ilçelerin kalkınması için destek olacaklarını belirtti. Başkan Çelik, her ilçenin avantaj ve fırsatlarını öne çıkaracaklarını kaydetti.
Yahyalı Kaymakamı Metin Esen, İlçe Belediye Başkanı Esat Öztürk ve beraberlerindeki heyet Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i ziyaret etti. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan ziyarette ilçelerin kalkınmasının önemini vurgulayan Başkan Mustafa Çelik, "İnsanları doğduğu yerde doyurmak gerekir. Çünkü vatandaşlarımız köyünde kasabasında yaşamaktan mutlu. Bazı imkanları köyünde bulamadığı için göç etmek durumunda kalıyor. Bu imkanları sağladığımız takdirde göç etmek istemeyecektir. Bunun için her ilçenin avantajları, fırsatları nelerse onları öne çıkaracak yatırımı gerekirse Büyükşehir Belediyesi olarak biz yapalım istiyoruz. Yahyalı’da meyve, Pınarbaşı’nda balıkçılık, Sarız’da kilim gibi her ilçenin avantajlarını öne çıkaracak yatırımları yapıp insanlarımıza istihdam sağlamayı düşünüyoruz" dedi.
Yahyalı Kaymakamı Metin Esen de Büyükşehir Belediyesi’nin tarımı desteklemek için ilçelere verdiği araç desteğini çok önemsediklerini belirtti. Yahyalı’ya tüm üniteleriyle güzel bir meslek yüksek okulu binası kazandırdıklarını da belirten Esen, 2016-2017 döneminde öğrenci alacak olan okulun çevre düzenlemesi için Başkan Çelik’ten destek istedi.
Başkan Mustafa Çelik de ilgili ekipleri Yahyalı’ya göndererek ön çalışma yaptıracağını ve bu çalışmanın sonucunda gerekli desteği vereceklerini belirterek, "Yahyalı’ya yüksek okul kazandırılmasında bizim de katkımız olsun" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden "İlçelerin Kalkınmasına Destek Vereceğiz" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ekim 2015 tarihinde saat 14 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "İlçelerin Kalkınmasına Destek Vereceğiz" haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:05
  • Guneş
   06:42
  • Öğle
   12:34
  • İkindi
   15:40
  • Akşam
   18:06
  • Yatsı
   19:31
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı