BURSA HABERLERİ

İlçeler Sağlıklı İçme Suyuna Kavuşuyor

IHA
18.08.2015 - 12:58Son Güncelleme :

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BURSA’YI DAHA YAŞANABİLİR HALE GETİRMEK İÇİN BÜTÜN İLÇELERİN SAĞLIKLI İÇME SUYUNA KAVUŞTURULACAĞINI SÖYLEDİ.

IHA

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’yı daha yaşanabilir hale getirmek için bütün ilçelerin sağlıklı içme suyuna kavuşturulacağını söyledi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı ve Büyükşehir Belediyesi bürokratlarıyla birlikte Karacabey ilçesinin Karakoca köyünde devam eden altyapı çalışmalarını yerinde inceledi. Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Bütünşehir’ uygulamasıyla kentin 17 ilçesinin bütün bölgelerinde çalışmalarını sürdürdüğünü anlatan Başkan Altepe, “Bütünşehir olmanın en büyük amacı, altyapı çalışmalarının tamamlanabilmesidir. BUSKİ tarafından sürdürülen altyapı çalışmaları, en çok yatırım gerektiren hizmetlerdendir. Bu noktada da en önemli ihtiyaç su… İçme suyunun sağlıklı olarak vatandaşlarımıza ulaştırılabilmesini çok önemsiyoruz” dedi.
Başkan Altepe, sağlıklı toplum için sağlıklı içme suyunun önemine de dikkati çekerek, “Sağlıklı bir kent ve sağlıklı yaşam için sağlıklı içme suyu şart. Bursa’nın 1070 mahallesinde vatandaşlara sağlıklı içme suyunu ulaştırmak için büyük çaba gösteriyoruz. Özellikle altyapının olmadığı kırsal kesimler ile Büyükşehir’e yeni bağlanan 10 ilçenin mahalle ve köylerinde büyük eksikler vardı. BUSKİ olarak sırayla bu çalışmalar gerçekleştiriliyor. BUSKİ’nin tüm ilçelere yatırımları sürecek ve en küçük ilçeden en büyüğüne dek toplamda 20 ile 50 milyon TL arasında yıllık yatırım yapılmış olacak” diye konuştu.
Başkan Altepe, Karacabey’in Karakoca köyündeki altyapı şebekesinin yetersiz olduğunu da hatırlatarak, “Mevcut depolardan köy içine dağıtım şebekesinde kayıplar yüzde 65’in üzerine çıkmıştı ve tamamen yenilenmesi gereken bir şebekeydi. Bu şebeke BUSKİ tarafından tamamen yenileniyor. Borular yenileniyor, fondüktil ve polietilen borularla birlikte bu hattımız yenileniyor ve tüm abonelere bağlanmış oluyor. Kayıplar da yüzde 10’un altına düşüyor, suyun büyük miktarda heba olması da önleniyor” şeklinde konuştu.
Yeni depo inşaatlarının da başladığına ve imalatların yapılacağına işaret eden Başkan Altepe, Badırga’ya kadar gelen Doğancı Barajı’nın sağlıklı içme suyunun da daha sonra Karakoca, Subaşı, Canbaz ve çevre köylere de verileceğine işaret etti.
Karacabey Belediyesi Başkanvekili Hatice Kılıç da Karacabey’e hizmetlerinden ve altyapı çalışmalarında ilçeye öncelik tanınmasından dolayı Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Kılıç, Karacabey merkezindeki altyapı çalışmalarının da yakında başlayacağını ifade etti. Karacabey Karakoca Mahalle Muhtarı Mümin Özdemir ise BUSKİ tarafından 22 bin metrekare alanda içme suyu hatlarının yenilendiğini, 2 km isale boru hatlarının yapıldığını belirtti. Özdemir, yapılması planlanan su deposu ve köy yollarının da vatandaşın yüzünü güldüreceğini söyleyerek, hizmetlerinden dolayı Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden İlçeler Sağlıklı İçme Suyuna Kavuşuyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Ağustos 2015 tarihinde saat 12 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İlçeler Sağlıklı İçme Suyuna Kavuşuyor haberi güncellenecektir.

BURSA NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:07
 • Guneş
  07:51
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  15:33
 • Akşam
  17:50
 • Yatsı
  19:23
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı