ANKARA HABERLERİ

İlçe Kalkınma Yol Haritaları Çalışması Polatlı İle Devam Etti

IHA
25.02.2015 - 16:38Son Güncelleme :

ZİYARETE İLİŞKİN GÖRÜŞLERİNİ BİLDİREN ANKARA KALKINMA AJANSI GENEL SEKRETERİ ARİF ŞAYIK, "KALKINMA BAKANLIĞIMIZIN KOORDİNASYONUNDA VE VALİLİĞİMİZİN ÖNCÜLÜĞÜNDE, ANKARA İLÇELERİNİN HER YÖNDEN GELİŞTİRİLMESİ VE KALKINDIRILMASI AMACIYLA YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALAR HIZ KESMEDEN DEVAM EDECEKTİR" DEDİ.

IHA

Ankara Kalkınma Ajansı 2014 Çalışma Programı kapsamında başlayan ve 2015 Çalışma Programı kapsamında devam eden İlçe Kalkınma Yol Haritaları Çalışması Polatlı ilçesi ile devam etti.
Çalışma kapsamında gerçekleştirilen Polatlı ziyaretinde, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık, İş Geliştirme ve Strateji Birim Başkanı Muhammed Ali Oflaz ve Ajans uzmanlarına, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Ankara İl Koordinatörlüğü ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı yetkilileri de eşlik etti.
Ziyaret kapsamında Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, ilçe milli eğitim, tarım, nüfus, sağlık, vergi, tapu, kütüphane ve emniyet müdürlüğü temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve doğa koruma ve milli parklar şefliği ile görüşmeler yapıldı.
Yapılan görüşmelerde ajansın başlattığı ilçe kalkınma yol haritaları çalışması ve ilçe sorumlusu uygulaması hakkında bilgi verilmesinin ardından Polatlı’nın ekonomik ve sosyal kalkınması ele alındı. Eğitim, sağlık, tarım, ulaşım ve kültür başlıkları altında ilçenin sorunları ve ihtiyaçları tartışıldı. İlçenin turizm kapasitesini ortaya çıkaracak diğer altyapı ve tanıtım gereksinimlerine yönelik geliştirilmesi gereken projeler tartışıldı ve bu projelere mali ve teknik destek sağlayabilecek Ankara Kalkınma Ajansı ve diğer kurumların programlarından bahsedildi.
Görüşmelerin ardından Anadolu Medeniyetleri Müzesi Müdür Yardımcısı Halil Demirdelen tarafından verilen Gordion sunumu sonrasında Gordion Müzesi ve Midas Tümülüsü ziyaret edilerek ilçenin turistik potansiyeli yerinde incelendi.
Ziyarete ilişkin görüşlerini bildiren Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık, ‘’Kalkınma Bakanlığımızın koordinasyonunda ve Valiliğimizin öncülüğünde, Ankara ilçelerinin her yönden geliştirilmesi ve kalkındırılması amacıyla yaptığımız çalışmalar hız kesmeden devam edecektir’’ dedi.
Ayrıca Şayık, ‘’Sayın Bakanımız Cevdet Yılmaz’ın da vurguladığı üzere, ilçelerin gelişmişlik düzeylerine katkıda bulunmayı çok önemsiyoruz. Bu kapsamda, kalkınma sürecine yönelik politikaların oluşturulması ve hayata geçirilmesini ana hedef haline getirdik’’ ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden İlçe Kalkınma Yol Haritaları Çalışması Polatlı İle Devam Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2015 tarihinde saat 16 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İlçe Kalkınma Yol Haritaları Çalışması Polatlı İle Devam Etti haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Mart 2018, Salı
 • İmsak
  05:34
 • Guneş
  06:57
 • Öğle
  13:04
 • İkindi
  16:22
 • Akşam
  18:59
 • Yatsı
  20:17
Sayfa Başı