ANTALYA HABERLERİ

İlçe Halk Kütüphanesinden Yayla Seferberliği

IHA
23.07.2015 - 17:42Son Güncelleme :

MANAVGAT KÜTÜPHANE MÜDÜRÜ HİDAYET OKTAY ÇOCUKLARA KİTAP DAĞITIYOR

IHA

Antalya’nın Manavgat ilçesi Halk Kütüphanesi, yaylada yaşayan çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmak için, Yaylada Kitap Okuma Projesi (YAYKOP) kapsamında gazete, dergi ve kitap götürüyor.
Yaz tatili döneminde yaylada yaşayan çocukların okuyacak dergi ve gazete bulmakta zorlandığını ifade eden Manavgat Halk Kütüphanesi Müdürü Hidayet Oktay, Yaylada Kitap Okuma Projesi (YAYKOP) kapsamında, Taşkesiği, Uzunkale, Sülek, Çenger, Beyçukuru, Delioğlanlı yaylalarına 15 günlük periyotlarla gazete, dergi ve kitap götürdüklerini söyledi.
2015 yılı içerisinde bugüne kadar beş kez yaylalara çıktıklarını ifade eden Hidayet Oktay, “Vatandaşlarımıza toplam 1000 kitap dağıtıldı. 15 gün aralarla iki hat üzerinde yürütülen YAYKOP projesi çerçevesinde, özellikle çocuklarımız ve genç kızlarımız uzun yayla günlerinde bol bol kitap okuyor” dedi. Özel kitap isteklerini de ellerinden geldiğince karşılamaya çalıştıklarını belirten Oktay, “Arzuladıkları kitapları okuma keyfini yaşıyorlar. Akseki ve Gündoğmuş tarafından dönüşümlü olarak yapılan yayla turlarında vatandaşlarımıza günlük gazeteler, dergiler ile birlikte çocuklara değişik armağanlar da götürüyoruz” dedi. Oktay, Manavgat Belediyesi’nin desteği ile devam eden YAYKOP projesinin okulların açılacağı tarihe kadar devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden İlçe Halk Kütüphanesinden Yayla Seferberliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Temmuz 2015 tarihinde saat 17 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İlçe Halk Kütüphanesinden Yayla Seferberliği haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:12
 • Guneş
  07:54
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  15:34
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:19
Sayfa Başı