MALATYA HABERLERİ

İlan Reklam Yönetmeliği Revize Ediliyor

IHA
06 Temmuz 2015 - 15:09Son Güncelleme : 06 Temmuz 2015 - 15:10

YEREL HABERLER MALATYA

IHA

2012 yılında Belediye Meclisi tarafından görüşülerek kabul edilen İlan, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği; Büyükşehir Statüsü’nün ardından revize edilerek, sorumluluk ve yetki alanları yeniden belirleniyor.
Konuyla ilgili olarak verilen bilgilere göre, Malatya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından yeniden hazırlanan İlan, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği ile ilgili olarak; Hukuk Müşavirliği, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı, Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Zabıta Dairesi Başkanlığı, Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ile Yeşilyurt ve Battalgazi Merkez İlçe Belediyeleri Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nden görüş ve destek alındığı belirtildi.
Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde açık alanlarda ilan ve reklam araçlarının yol açtığı görsel kirlilik, güvenlik ve bilgilendirme sorunlarını ortadan kaldırarak, ilan ve reklam araçlarının kent bütününde, kentin görselliği ve estetiğine katkı sağlamak üzere kullanımını düzenlemeyi, bu işleri yapan gerçek kişilerle, özel ve kamu tüzel kişilerinin uymaları zorunlu esasları belirlemeyi amaçlayan düzenlemenin Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından görüşülerek, resmileşeceği kaydedildi.
Hazırlanan yönetmelik taslağı kapsamında; Büyükşehir ve mücavir alanlar dahilindeki kamunun ortak kullanım alanı olan meydan, bulvar, cadde, anayol, sabit reklam panoları asma yerleri, elektrik direkleri, büfeler, tercihli yollar, toplu taşım araçları ile servis araçlarına, her türlü yapılara, yolcu ve yük terminalleri (havaalanı, gar, trambüs, otogar vb.), pazar yerleri Büyükşehir’in bütünlüğüne hizmet eden sosyal donatı alanları, akarsu, gölet, baraj ve bunların sahil şeritleri, piknik alanları, parklar, bölge parkları, hayvanat bahçeleri, hayvan barınakları, kütüphane, müze, spor, dinlence, eğlence tesisleri vb., mezarlıklar, her çeşit toptancı halleri ve mezbahalar, sağlık merkezleri, hastaneler ve gezici sağlık üniteleri gibi alanlara, her türlü yapılara Büyükşehir Belediyesi yetki alanlarındaki işyerlerinin sahip oldukları her türlü taşıtlara konan ilan, reklam ve tanıtım alanlarının Büyükşehir Belediyesi yetki alanında olduğu, bu alan dışında kalan alanlarda kalan her türlü yapılara konulan ilan ve reklamların ilçe belediyeleri yetki alanlarında olduğu bildirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden İlan Reklam Yönetmeliği Revize Ediliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İlan Reklam Yönetmeliği Revize Ediliyor haberi güncellenecektir.

  MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   03:48
  • Guneş
   05:36
  • Öğle
   12:42
  • İkindi
   16:28
  • Akşam
   19:27
  • Yatsı
   21:00
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı