SAKARYA HABERLERİ

İlahiyat Öğrencileri Ürdün’den Döndü

IHA
08.09.2015 - 11:33Son Güncelleme :

ARAPÇA KURSU İÇİN ÜRDÜN'E GİDEN SAÜ İLAHİYAT VAKFI ÖĞRENCİLERİ TÜRKİYE'YE DÖNDÜ

IHA

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İlahiyat Vakfı tarafından organize edilen Arapça Yaz Kursuna katılmak amacıyla 23 Temmuz’da Ürdün’e giden İlahiyat Fakültesi öğrencileri Türkiye’ye döndü.
Öğrenciler Ürdün’de 6 hafta boyunca Îvan Dil Enstitüsü tarafından Ceraş Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen Arapça Yaz Kursuna katıldılar ve pratik Arapçalarını geliştirme fırsatı buldular. Öğrenciler, bu süre boyunca Salt Türk Şehitliği, Aclun Kalesi, el-Bahru’l-Meyyit, Petra, Kerek Kalesi, Hicaz Demiryolu Amman İstasyonu gibi özellikle tarihi açıdan önem arzeden pek çok mekanı ziyaret etme imkanı da bularak önemli kültürel bilgiler elde ettiler.
Arapça Yaz Kursu sonunda 2 Eylül Çarşamba günü Ceraş Üniversitesi’nde, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Abdurrezzâk Benî Hâni, Îvan Enstitüsü Müdürü Hâlid Benî Umer ve diğer yetkililerinin katılımıyla mezuniyet töreni düzenlendi ve öğrencilere belgeleri verildi.
Ürdün’den dönen ve İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Hamza Ermiş’in başkanlık ettiği 52 kişilik kafilede yer alan öğrenciler yurt dışında böyle bir deneyimi yaşama imkanı bulmalarından ötürü duydukları memnuniyeti ifade ettiler.
Organizasyona emeği geçen kişi ve kurumlara teşekkür eden SAÜ İlahiyat Fakültesi Vakfı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı, kursun başarılı geçtiğini söyleyerek kurs organizasyonlarının gelecek yıllarda da devam etmesini arzu ettiklerini ifade etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden İlahiyat Öğrencileri Ürdün’den Döndü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Eylül 2015 tarihinde saat 11 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İlahiyat Öğrencileri Ürdün’den Döndü haberi güncellenecektir.

  SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ekim 2017, Pazar
  • İmsak
   05:29
  • Guneş
   07:10
  • Öğle
   12:54
  • İkindi
   15:52
  • Akşam
   18:17
  • Yatsı
   19:45
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı