AMASYA HABERLERİ

İlahiyat Fakültesi İnşaatı Sürüyor

IHA
13.07.2015 - 10:45Son Güncelleme :

2017-2018 AKADEMİK YILINDA ÖĞRENCİLERİNİ KABUL EDECEK İLAHİYAT FAKÜLTESİ, İLAHİYAT İHTİSAS KÜTÜPHANESİ, KONFERANS SALONU VE CAMİSİYLE BİRLİKTE BİR KÜLLİYE ŞEKLİNDE HİZMET VERECEK.

IHA

Amasya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi binasının inşaatı hızla devam ediyor.
2017-2018 akademik yılında öğrencilerini kabul edecek İlahiyat Fakültesi, İlahiyat İhtisas Kütüphanesi, konferans salonu ve camisiyle birlikte bir külliye şeklinde hizmet verecek.
İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şuayip Özdemir, “İlahiyat Fakültesi Derneği’nin öncülüğünde hayırsever insanımızın desteği ile başlanan İlahiyat Fakültesi inşaatı hızla devam etmektedir. Şu an itibariyle kaba inşaatı tamamlanma aşamasındadır. Kaba inşaat tamamlandıktan sonra inşaatın ince kısmı rektörlük tarafından devlet desteğiyle yapılacaktır” dedi.
2012 yılında kurulmasına rağmen çok kısa bir süre içerisinde akademik yapılanmasını tamamlayarak 2013-2014 akademik yılı itibariyle eğitim-öğretim hayatına başlayıp şu an Amasya Eğitim Fakültesi’nde hizmet veren İlahiyat Fakültesi’nin 11 öğretim üyesi sayısına ulaştığını belirten Özdemir, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi Bölümü’nde 90 öğrencisi olduğunu, 2015-2016 öğretim yılında ise İlahiyat Bölümü’ne birinci ve ikinci öğretim olmak üzere 186 öğrencinin alınacağını açıkladı.
2017-2018 akademik yılında hizmete başlayacak yeni binayla ilgili bilgi veren Prof. Dr. Özdemir, “İlahiyat Fakültesi’nde dekanlık, öğretim üyesi odaları, memur odaları, derslikler, bilgisayar laboratuvarı, konferans salonu, bay ve bayan mescidi, kantin, öğrenci ve personel yemekhanesi yer alacak. İlahiyat Fakültesi bina inşaatının yanına ayrıca cami ve kütüphane yapmayı planlamaktayız. Caminin yapımı için Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez ile görüşülmüştür. Görüşmede Görmez, cami inşaatı için destek vereceklerini ifade etmiştir. Cami inşaatı ile birlikte kütüphane inşaatına da başlanacaktır. Kütüphanede Tefsir, Kur’an İlimleri, Hadis, Kelam, İslam Hukuku, Arap Dili ve Belağatı, İslam Mezhepleri Tarihi, Tasavvuf, İslam Tarihi ve Sosyal Bilimler alanında matbu eserler İlahiyat Fakültesi öğrencilerinin istifadesine sunulacaktır. Böylece İlahiyat Fakültesi, cami ve kütüphane şeklinde bir külliye oluşturmayı amaçlamaktayız. İlahiyat Fakültesi kaba inşaatı ve kütüphane binası için hayırsever vatandaşlarımızın yardımını beklemekteyiz. Külliye inşaatımıza yardımda bulunanlara arzu ettikleri takdirde ilgili kısımlara isimlerini verebiliyoruz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Amasya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Amasya ilinden İlahiyat Fakültesi İnşaatı Sürüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Temmuz 2015 tarihinde saat 10 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İlahiyat Fakültesi İnşaatı Sürüyor haberi güncellenecektir.

  AMASYA NAMAZ VAKİTLERİ
  15 Kasım 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:32
  • Guneş
   07:16
  • Öğle
   12:33
  • İkindi
   15:09
  • Akşam
   17:27
  • Yatsı
   18:59
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı