Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  İlahiyat fakülteleri istişare toplantısı yapıldı

  AA
  05.09.2013 - 15:15 | Son Güncelleme:

  YÖK Yürütme Kurulu üyesi İbrahim Hatiboğlu, ilahiyat fakülteleri toplantısına katılarak, çalışmanın kurumlar ile toplumun kaynaşması amacıyla yapıldığını söyledi.

  Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. İbrahim Hatiboğlu, İlahiyat Fakülteleri 3’üncü İstişare Toplantısına yönelik "Bu toplantılar ilahiyat fakültelerimiz ile Anadolu insanının yeniden buluşması, yeniden kaynaşması, dini ve sosyal konularda ilahiyat fakültesinin birikiminden istifade edilmesini sağlamak amacıyla başlatılmıştır" dedi.
  Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde düzenlenen İlahiyat Fakülteleri 3’üncü İstişare Toplantısına katılan Hatiboğlu, ilahiyat fakültesi mensuplarının insanlara örnek davranışlar içerisinde olması gerektiğini söyledi. İlahiyat fakültelerinin toplumun tüm kesimiyle kaynaşmasını amaçladıklarını ifade eden Hatiboğlu, şöyle devam etti:
  "Bu toplantılar ilahiyat fakültelerimiz ile Anadolu insanının yeniden buluşması, yeniden kaynaşması, dini ve sosyal konularda ilahiyat fakültesinin birikiminden istifade edilmesini sağlamak amacıyla başlatılmıştır. Toplumun her kesiminin herkesle kaynaştığı bir ortamda ilahiyat fakültesi camiasının da bu kaynaşmaya katkı vermesi amacıyla yola çıktık. Akademisyenlik masa başında yapılması gereken bir iş değildir."
  Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı