Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İlaçlı su yok

  ANKARA
  18.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun, zaman zaman ilaçlı su sıkıldığını, kimyasal madde bulunmadığı açıklamasının tersine İçişleri Bakanı Muammer Güler, “İlaçlı su diye birşey yok. Böyle bir uygulama yok” dedi.

  Güler, dün gündeme ilişkin şunları söyledi:

  - Gözaltına alınan 393 kişi var. Sorguları sürüyor. Özellikle İstanbul’da gözaltılar var. Doktorlarla ilgili konuda da içlerinde doktorluk mesleğinden olmayan insanlar var. Tıp öğrencilerinin doktorluk statüsü yok. Revir açmanın özel bir izni var. Bir diğer konu, muayene yapan doktor mutlaka bunu adli mercilere, resmi mercilere bildirmek durumunda.
  - Polisin orantısız güç kullandığına ilişkin iddialarla ilgili İzmir, Ankara, İstanbul ve Hatay’da ekiplerimiz konuyla ilgili bütün araştırmaları yapıyorlar. Şu ana kadar İzmir’de iki, İstanbul’da bir kişi açığa alındı.
  - Jandarmanın İstanbul’da görev alması konusunda, basında yoğun yorumların olduğunu gördüm. Jandarma, İstanbul’da görev almıştır. Silahlı kuvvetlerin emrindeki askerin kullanılması ayrı bir şeydir. Biz silahlı kuvvetlerden herhangi bir kuvvet talebinde bulunmadık. Ben kendi emrimdeki emniyet ve jandarma güçlerini beraber kullandım.
  - Sosyal paylaşım siteleriyle ilgili Emniyet Genel Müdürlüğümüzün yürüttüğü çalışmalar var. Burada halkı tahrik eden manipülasyonlar, yalan haberlerle halkı kışkırtmaya hatta toplumsal olaylara mal ve can emniyetini sıkıntıya sokacak, bozacak eylemlere yönlendiren gerek Twitter gerek Facebook gerekse sosyal medyanın diğer enstrümanlarını kullanarak, bunları yönlendirenlerle ilgili çalışmamız var. Bu konularda ayrı yasal düzenlemelerin yapılması gerektiğini düşünüyoruz.”

  Etiketler: son dakika
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı