« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlaç gibi geldi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş Teknik Direktörü, F.Bahçe maçını değerlendirdi

SCALA, Avrupa’nın en güçlü takımlarından Barcelona ile yapacakları maça her yönüyle hazır olduklarını söyledi ve ekledi: ‘‘Milano'da mücadele ettik. Barcelona karşısında da hem mücadele edeceğiz hem de kazanmak için herşeyi yapacağız.’’

Beşiktaş Teknik Direktörü Nevio Scala, Fenerbahçe karşısındaki farklı galibiyetin Barcelona maçı öncesi kendileri için adeta ‘‘ilaç’’olduğunu ifade ederek ‘‘Derbi galibiyeti ile futbolcularımın güveni yerine geldi. Bu maç futbolcularımın iyi bir moral kazanmasına da neden oldu’’ diye konuştu.

Barcelona karşısında oyun sistemini değiştirmeyeceğini belirten Scala, ‘‘Maça savunma anlayışı ile çıkarsak kaybederiz. Savaşacağız, oynayacağız ve kazanacağız’’ dedi. Olağanüstü bir takımla karşılaşacaklarını, ancak takımının bu maça her yönüyle hazır olduğunu sözlerine ekledi.

Scala,‘‘Kuvvetli bir takımla karşılaştığınızda mağlubiyeti veya beraberliği kabul etmelisiniz. Öyle bir oyun oynatmak istiyorum ki, futbolcularım sonucu düşünmesin. Bunu başarabilirsek, bu kupada ilk puan veya puanlarımıza kavuşuruz. Her maçın kendine özgü havası vardır’’ dedi.

Barcelona'nın dünyanın en iyi takımlarından birisi olduğunu ve bugüne dek karşılaştıkları diğer ekiplerden farklı bir yapıya sahip olduğunu ifade eden Scala, şöyle konuştu: ‘‘Barcelona karşısında savunma anlayışıyla sahaya çıkarsak, baştan kaybederiz. Hücum anlayışımızı ön plana çıkarmak istiyoruz.

Atağa kalktığımız zaman da onları savunma yapmaya mecbur etmeliyiz. Bunlar bizi başarıya götürür. Taraftarlara da seslenmek istiyorum. Derbide gösterdikleri destek nedeniyle teşekkür ediyorum. Barcelona maçında da bizi desteklemelerini istiyorum.’


Bunları da Beğenebilirsiniz