"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

İlaç alamadık

BUGÜN (dün) eczaneden ilaç alamıyoruz. Sebebi bazı ilaçların sistemde gözükmemesiymiş. Sabahtan beri aşılamadı bu sorun.

Ağır ve acil durumdaki hastalar ne yaptılar caba gerçekten merak ediyoruz. Anladığım kadarıyla bazı ilaç firmaları siteme ilaçlarının barkodlarını girmediği için eczanalerde bu ilaçların barkodlarını sistemde görmüyorlar.
Çözüm ne dediğimizde onu da söyleyemediler?
Çözüm gerçekten nedir?
O ilaç firmalarına barkodlarının sistemde olmadığını hastalar olarak biz mi iletelim? O kadar basit şeyler ülkemizde, işte bu kadar önemli sorun haline dönüşebiliyor. Zamanımıza ve emeğimize yazık..
Elif GÜN

Asfalt işinde beceksizlikler


BİR okurumuz diyor ki:
Yaklaşık bir haftadır Ankara Yaşamkent’te Büyükşehir Belediyesine ait ekiplerin asfalt çalışması var. Çevrede Çayyolu 8. Cadde bağlantısı ve Konutkent bağlantı yollarında (bu yolların asfaltlarının komple yenileceği söyleniyor ama tarih belli değil) bir çok ulaşımı aksatan araçlara zarar veren çukurlar dururken herhangi bir sorun teşkil etmeyen yada çok çok az sorunlu yolları kazıyıp tekrar üstüne asfalt dökmektedirler. Ne zaman tamir olacağı belli olmayan yollara geçici bile olsa neden asfalt dökülmediğini merak ediyorum. 10 gün önce bir arabanın rotu kırılmış bekliyordu bu yolda. Zaten şehrin bir çok yerinde çukur açıp çekip gitmek moda olmuş; kimsenin umurunda değil... En az 10-15 cm derinliğinde çukurlar açılıp gidiliyor, artık bu çukurların takiplerinin yapılması gerekiyor. Ümitköy 4 ve 6. Caddelerde 20 cm derinliğindeki çukurlar aylarca açık kaldı. Halkımız maalesef bu konuda duyarsız... Büyükşehir Belediyesi’nden ricamız bu derin çukurlara acil olarak müdahale edebilecek bir ekip ve ihbar telefonu hazırlaması..

CHP’lilere sesleniş

SAYIN Deniz Baykal’ı bir kez daha kutluyorum.
CHP’nin kurumsal kişiliğini hedefleyen komplo karşısında istifa etmesi onurlu tavırlardan biriydi.
Öyle bir komplo karşısında iki seçenek vardı. Ya istifa etmeyip “kurumsal kimliği” ile,vya da istifa edip “ şovalye ruhuyla” mücadele edecekti. Sayın Baykal kendi takdiriyle ikinci seçeneği tercih etti.
Bu tercihe saygı duymak gerekir. Bundan sonraki süreçte, Baykal dahil tüm CHP’liler ‘mevcutlar arasında bulunabilen’ bir yetkin aday üzerinde ittifak etmelidir.
Hiç kimse mucizevi bir kahraman beklememeli, Kılıçdaroğlu zamanı deyip kendisi desteklenmelidir. Galip HIRKA

Çankaya’da büyük tehlike


UĞUR Mumcu caddesi ile Kırçiçeği sokağın köşesinde yıllardır bitirilemeyen bir otel gökdeleni inşaatı var. 20 seneyi aşkın bir zamandır bir çirkinlik abideki olarak öylece duruyor. Terkedilmiş bu şantiye fare yuvası haline geldi. Civar apartmanalrı zaman zaman fareler basıyor. İnşaat için kurulmuş olan büyük bir kulevinç 25 senedir bakımsız ve çürümeye terkedilmiş durumda. Bu kulevincin uzun kolu komşu apartmanların üzerinde sallanmaktadır.
Bu kadar uzun süredir öylece duran bu kulevinç her an komşu apartmanların üzerine düşebilir. Yaratacağı maddi hasar bir yana muhtemel can kayıpları bugünden öngörülemeyecek ölçüde büyük olabilir. Ben bu durumu Çankaya Belediyesi’ne ve İçişleri Bakanlığı’na bildirdim ama hiçbir şey yapılmıyor. Öyle anlaşılıyor ki büyük bir facia meydana gelene kadar biz bu çirkinliğe ve farelere tahammül edeceğiz.
Necdet ERSOY
X