ERZURUM HABERLERİ

İl Seçim Güvenliği Toplantısı

IHA
02.10.2015 - 10:50Son Güncelleme :

ERZURUM'DA SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTI VALİ AHMET ALTIPARMAK BAŞKANLIĞINDA YAPILDI

IHA

Erzurum’da Vali Ahmet Altıparmak başkanlığında “Seçim Güvenliği” toplantısı yapıldı.
1 Kasım 2015 Pazar günü milletvekili seçimleri için sandık başına gidilecek ve oy kullanma işlemleri yapılacak. Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak başkanlığında Polis Evinde İl Seçim Güvenliği Toplantısı yapıldı. Toplantıya vali yardımcıları, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çelik, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İlçe kaymakamları ve siyasi parti temsilcileri katıldı. Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak basına açık bölümde 1 Kasımda yapılacak milletvekili seçimleri ile ilgili il seçim güvenlik toplantısı hakkında bilgi verdi.
Altıparmak konuşmasında, “1 Kasım 2015 tarihi ile ilgili yapılacak yerel seçimleri için toplantı yapacağız. Toplantıda il parti temsilcilerimiz, büyükşehir belediye başkanımız, ilçelerden kaymakamlarımız toplantıya katılıyor. Sizlerin de bildiği gibi her seçim öncesi böyle bir toplantı yapıyoruz. Söz konusu seçimin ilimizde, ilçelerimizde, demokratik uygulamalar çerçevesinde, huzur ve güven içinde geçmesi için aldığımız ve alacağımız tedbirleri tekrar gözden geçirmeyi ve seçimin özgür iradesinin sandığa en güvenli şekilde yansıması için arkadaşlarımızla tedbirleri masaya yatırmak, görüşmek, partilerimizin varsa taleplerini dinlemek, bizim onlara söyleyeceğimiz bazı kuralları iletmek, herkes konularını biliyor ama biz yine de sayın kaymakamlarımızla ve siyasi partilerimizle ve kendi aramızda adeta centilmenlik anlaşması yaparak söz konusu seçimde birbirlerinin hak ve hukuklarına riayet ederek, birbirlerinin propagandasına engel olmayacak şekilde seçim atmosferinin bir kardeşlik bir dostluk içinde yürütebilmenin yollarını arayacağız. İlimizde ciddi bir sıkıntı yaşamış değiliz, yaklaşık üçüncü yılımızdayız, üç yıl içinde dördüncü seçimimizi yapıyoruz. Dolayısı ile hem partilerimiz hem kaymakamlarımız il jandarma teşkilatımız bu konuda son derece ciddi bir eğitime ve tecrübeye sahipler. Bu tecrübenin gereği olarak bu seçimin çok daha farklı olduğunu bildiğimiz için karşılıklı anlayış içinde geçeceğini ümit ediyorum. Ancak ilçelerimizde arkadaşlarımızın eksikleri varsa onları da burada değerlendirip önümüzde kalan yaklaşık bir ay süre içinde her hangi bir aksamaya, her hangi bir aksaklığa meydan vermemek için seçimi bitirmenin gayreti içindeyiz.” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden İl Seçim Güvenliği Toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Ekim 2015 tarihinde saat 10 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İl Seçim Güvenliği Toplantısı haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:17
 • Guneş
  07:00
 • Öğle
  12:12
 • İkindi
  14:45
 • Akşam
  17:02
 • Yatsı
  18:35
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı