İZMİR HABERLERİ

İl Sağlık Müdürü Salnur, MÜSİAD'a konuk oldu

DHA
06.03.2018 - 11:28Son Güncelleme :
DHA

MÜSTAKİL Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi Sağlık Sektör Kurulu mart ayı toplantısı Sağlık Sektör Kurulu Başkanı Feridun Biçer'in ev sahipliğinde yapıldı. İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Bediha Salnur ve MÜSAD İzmir Şubesi Başkanı Ümit Ülkü'nün katılımıyla yapılan kahvaltılı toplantıda yeni yapılanmasıyla İl Sağlık Müdürlüğünün çalışmaları anlatıldı ve sektörel sorunlar konuşuldu.

Toplantıda açılış konuşması yapan MÜSİAD İzmir Şubesi Başkanı Ümit Ülkü, "MÜSİAD olarak bugün, 11 bini aşkın üye, yurt içinde 86 ve yurt dışında 68 farklı ülkede 181 nokta ile faaliyet gösteren dünyanın en geniş, en etkin sivil toplum kuruluşuyuz. Yerelde bölgemizin, genelde de ülkemizin ticari ilişkilerini geliştirmek, yeni yatırımlar ve iş ortaklıklarına zemin hazırlamak üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

Her ay sektör kurullarının kendi aralarında kahvaltılı toplantılarda bir araya geldiğini söyleyen Ülkü, "Bu toplantılar ekseriyetle üyelerimizin işyerlerinde yapılmaktadır. Bu toplantılar ile üyelerimiz birbirlerini daha iyi tanıması, ne iş yaptığını bilmesi, sektörel olarak iş geliştirme ve sektörün sıkıntılarının görüşülmesini hedefliyoruz. Ayrıca bu toplantılarda konuklarımız da olmaktadır. Geçtiğimiz aylarda Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü, Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Başmüfettişi sektörel kahvaltılarımıza konuk oldu. Bugün de Sağlık Sektör Kurulumuzun toplantısında bir araya geldik. Toplantımızın onur konuğu İl Sağlık Müdürümüz Uzman Dr. Sayın Bediha Salnur Hanımefendi ile yeni yapılanması ile hem Sağlık Müdürlüğünün çalışmalarını dinleyeceğiz hem de Sağlık Sektör Kurulumuz tarafından hazırlanan sektörün sıkıntı ve çözüm önerilerini ele alacağız" dedi.

Uz. Dr. Bediha Salnur da MÜSİAD'ın dünyada ve Türkiye'de tanınan, aktif ekonomi dünyasına yön veren bir sivil toplum örgütü olduğunu dile getirerek, İl Sağlık Müdürlüğü olarak güzel işbirlikleri içinde olacaklarını söyledi. Salnur, "Gerektiğinde ilimizin sağlık alanında olan ihtiyaçlarını istişare içinde tespit edip bakanlığımızdan taleplerde bulunuyoruz. Taleplerimizin karşılanması için elimizden geleni yapıyoruz. Bu noktada sizlerin görüşlerini ve desteğini alarak da memleketimize ve halkımıza daha faydalı işler yapacağımıza inanıyorum" dedi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İl Sağlık Müdürü Salnur, MÜSİAD'a konuk oldu haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

15 Haziran 2018, Cuma
 • İmsak
  03:50
 • Guneş
  05:40
 • Öğle
  13:18
 • İkindi
  17:11
 • Akşam
  20:44
 • Yatsı
  22:25
Sayfa Başı