BARTIN HABERLERİ

İl Sağlık Müdürü Dursun Koç: "Terör Değil, Şifa Veren Eller Kazanacak"

IHA
29.10.2015 - 15:38Son Güncelleme :

BARTIN İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DURSUN KOÇ SAĞLIK ÇALIŞANLARINA KARŞI GERÇEKLEŞTİRİLEN TERÖR OLAYLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMALARDA BULUNDU

IHA

Bartın İl Sağlık Müdürü Dursun Koç, son zamanlarda sağlık çalışanlarına karşı yapılan terör saldırılarına ilişkin açıklamalarda bulundu.
Bartın İl Sağlık Müdürülüğü önünde gerçekleştirilen basın açıklamasına Bartın Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Osman Açıkgöz, Bartın Sağlık-Sen Başkanı Naci Durmuş katıldı. Türkiye’de son zamanlarda artan terör olaylarını kınadığını belirten Bartın İl Sağlık Müdürü Dursun Koç,:"Haziran ayından bu yana tırmanışa geçen saldırılarıyla, genç yaşlı, çocuk bebek demeden tüm halkımızı hedef alan eli kanlı terör örgütü, sağlık çalışanlarımıza, ambulanslarımıza ve hastanelerimize yönelik alçakça saldırına devam ediyor. 3 sağlık çalışanımız terör örgütünün gerçekleştirdiği alçakça saldırılarda hayatını kaybetti. Aile Hekimimiz Dr. Abdullah Biroğul memleketi Diyarbakır’da, Sağlık Memurumuz Eyüp Ergen ve Ambulans Şoförü Şeyhmus Dursun memleketleri Şırnak’ta uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit edildiler. Onlarca çalışanımız alıkonuldu, ambulanslarımıza, hastanelerimize ateş edildi; sağlık hizmetleri durdurulmaya çalışıldı. Son olarak Hakkari Şemdinli’deki Devlet Hastanemiz bombalı saldırı sonucunda neredeyse kullanılamaz hale getirildi. En büyük zararı Şemdinli’de bizlerden sağlık hizmet bekleyen halkımız gördü. Vatandaşımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellemesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz" dedi.
Tek amaçları hayat kurtarmak, vatandaşın sağlığına hizmet etmek olan sağlık çalışanlarının bu tür saldırılara maruz kalması asla kabul edilemez olduğunu ifade eden Dursun Koç şöyle konuştu:
"Çalışanlarımızın ve masum insanların hayatlarına kastedilerek gerçekleştirilen bu eylemler, terör örgütünün insani değerlerden ne kadar uzaklaştığının da kanıtı niteliğindedir. Hiçbir dinde, hiçbir kültürde yeri olmayan acizlik göstergesi bu saldırılar ve bu çağ dışı anlayış, dünya medeniyetine önderlik etmiş bu topraklarda kendine yer edinemeyecektir. Hastanelerimizde çalışanlarımızın güvenliği için gereken tedbirler alınıyor, güvenlik güçlerimiz terör örgütüne yönelik operasyonlarına aralıksız devam ediyor. Ancak unutmayalım ki teröre karşı en büyük cevap, en büyük mücadeleyi birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, birbirimize sımsıkı kenetlenerek verebiliriz. Bizler tüm engellemelere rağmen; din, dil, ırk ayrımı gözetmeden insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu topraklarda binlerce yıldır kardeşçe yaşayan insanımızın sağlığını daha ileriye taşıma gayreti içinde olacağız. Terör bizi asla yıldırmayacak ve asla amacına ulaşamayacaktır.Terör değil, kardeşlik diyen gönüller, şifa eller veren kazanacak.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden İl Sağlık Müdürü Dursun Koç: "Terör Değil, Şifa Veren Eller Kazanacak" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 15 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İl Sağlık Müdürü Dursun Koç: "Terör Değil, Şifa Veren Eller Kazanacak" haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ

Sayfa Başı