KAYSERİ HABERLERİ

İl Sağlık Müdürlüğü Kampüs Hastanenin Çok Yönlü Etkilerini Analiz Edecek

IHA
13.10.2015 - 09:47Son Güncelleme :

KAYSERİ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

IHA

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hazırlanan ’Kayseri İli Bölge Hastanesi Etki Analiz Çalışması’ Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından 71 bin 962 TL mali destek almaya hak kazandı. Proje ile yapımı devam eden kampüs hastanenin çok yönlü etkileri analiz edilerek acil eylem planı oluşturulacak.
Proje hakkında bilgi veren Kayseri İl Sağlık Müdürü Dr. İsmail Kılıç, "Müdürlüğümüz proje birimi tarafından hazırlanarak Orta Anadolu Kalkınma Ajansı 2015 yılı Doğrudan Faaliyet Destek Programı Kapsamında sunulan Kayseri İli Bölge Hastanesi Etki Analizi Çalışması başlıklı projemiz ajans tarafından 71.962,00 TL mali destek almaya hak kazanmıştır" dedi.
Dr. Kılıç, "Proje 3 ay sürecek olup ilimizde yapımına başlanılan ve Türkiye’nin ilk bölge hastanesi olma yolunda hızla çalışmalarına devam edilen kampüs hastanenin TR72 Bölgesine yönelik sağlık çalışanları, hasta ve hasta yakınları açısından sosyal, ekonomik, ulaşım, barınma, acil ve komplike hastalıkların tedavi sürecine yönelik çok yönlü etkilerinin analizinin yapılmasıdır. Kayseri Kampüs Hastanesi projelendirilmesi ve yapımına daha önce başlanmış olması sebebi ile hedef grup ve nihai grup üzerindeki projenin etkinliğinin ve yan etkilerinin değerlendirilerek önleyici, geliştirici ve acil eylem planları oluşturmayı planlamaktayız" diye konuştu.
İl Sağlık Müdürü Dr. Kılıç, "Kayseri İli Bölge Hastanesi Etki Analizi Çalışması bir araştırma projesi olup sonuçları değerlendirilerek sağlık kuruluşları, yerel yöneticiler, Sağlık Bakanlığı’nın ilgili birimleri ve kamuoyu ile paylaşılacaktır" ifadesinde bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden İl Sağlık Müdürlüğü Kampüs Hastanenin Çok Yönlü Etkilerini Analiz Edecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ekim 2015 tarihinde saat 09 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İl Sağlık Müdürlüğü Kampüs Hastanenin Çok Yönlü Etkilerini Analiz Edecek haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:40
 • Guneş
  07:22
 • Öğle
  12:35
 • İkindi
  15:11
 • Akşam
  17:28
 • Yatsı
  18:59
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı