KIRKLARELİ HABERLERİ

İl Özel İdaresi personeli sağlık taramasından geçti

DHA
27.10.2017 - 13:38Son Güncelleme :
DHA

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ(DHA)- KIRKLARELİ İl Özel İdaresi personeli, iş sağlığı ve iş güvenliği kapsamında sağlık taramasından geçirildi.

6331 Sayılı İş Sağlığı ve İş Güvenliği Kanunu kapsamında 6 ayda bir yapılması gereken sağlık taraması, İl Özel İdaresi meclis toplantı salonunda tüm memur, sözleşmeli personel, daimi işçi ve geçici işçi personele yapıldı, Personele İş Sağlığı ve İş Güvenliği eğitimi verilerek bilinçlendirildi.  Sağlıklı iş için sağlıklı personel düşüncesiyle yapılan sağlık taramasında personel tansiyon, kan, idrar, akciğer grafisi, göz muayenesi, işitme ve solunum testi, EKG gibi birçok testte tabi tutuldu. 

Aynı zamanda 6331 Sayılı İş Sağlığı ve İş Güvenliği Kanunu kapsamında “Çok tehlikeli işyerlerinde çalışan başına yılda 16 saat eğitim verilmesi” gerektiğinden, tüm personele İdare İş Sağlığı ve İş Güvenliği Uzmanı Dara Mazlum, sağlık görevlisi Sevda Keskin ve sağlık teknikeri Aydan Biga tarafından eğitim verilerek zorunlu eğitimin 8 saatlik kısmı tamamlanmış oldu.  Toplantıda, iş sağlığı ve iş güvenliği eğitiminde çalışma mevzuatı ile çalışanların yasal hak ve sorumlukları hakkında bilgiler verildi. İşyeri temizliği ve düzeninin nasıl olması gerektiği anlatıldı. İş kazası ve meslek hastalıklarından doğan hukuki sonuçlar ve haklarımız hakkında bilgiler aktarıldı. Ayrıca eşya-yük taşıma ve elle kaldırma, parlama-patlama yangın-yangından korunma, iş ekipmanlarının güvenli kullanımı, ekranlı araçlarla çalışma ve ergonomi, güvenlik ve sağlık işaretleri hakkında bilgiler videolarla desteklenerek anlatıldı. Gerçek hayatta yaşanan iş kazalarının gösterildiği videolarda aslında iş sağlığı ve is güvenliğinin ne kadar önemli olduğu vurgulandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kırklareli haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kırklareli haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İl Özel İdaresi personeli sağlık taramasından geçti haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

KIRKLARELİ NAMAZ VAKİTLERİ

11 Nisan 2018, Çarşamba
 • İmsak
  06:58
 • Guneş
  08:31
 • Öğle
  13:20
 • İkindi
  15:37
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:25
Sayfa Başı