KİLİS HABERLERİ

İl Özel İdaresi’nde Coğrafi Bilgi Sistemi Eğitimi

IHA
28.02.2015 - 12:28Son Güncelleme :

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI TARAFINDAN KURULMASI İSTENİLEN VE İL ÖZEL İDARESİ TARAFINDAN OLUŞTURULAN KOMİSYONCA ÇALIŞMALARI YÜRÜTÜLEN COĞRAFİ BİLGİ SİSTEMİ (CBS) SİSTEMİYLE İLGİLİ GEREKLİ ALTYAPI KURULARAK EĞİTİMLERE BAŞLANDI.

IHA

İçişleri Bakanlığı tarafından kurulması istenilen ve İl Özel İdaresi tarafından oluşturulan komisyonca çalışmaları yürütülen Coğrafi Bilgi Sistemi (CBS) sistemiyle ilgili gerekli altyapı kurularak eğitimlere başlandı.
CBS kurulumu ile kırsal kesime yapılan her türlü yol, içme suyu, kanalizasyon, köprü, menfez, su kaynak gibi bilgilerin altı koordinatlı sistemle kayıtlarının yapılacağı, kurulumla hem kurumsal hafızanın oluşturularak, muhtemel arıza, değişiklik, yol geçişleri gibi her türlü kaydın sıfır hata ile il haritasına işlenip bundan sonra yürütülecek hizmetlerde maliyetlerin en aza indirilmesi, kurumsal kültürün oluşturularak kişilere bağlı olmaktan ziyade sistemin kalıcı hale getirilmesi sağlanacağı bildirildi. Ayrıca imar altyapı, iş yerleri gibi ilin yeterlik ve yetkinliğinin değerlendirilmesi mümkün hale gelecek.
CBS ile ilgili eğitimlerin önemli olduğunu belirten İl Özel Genel Sekreteri Mustafa Bolat, "Arkadaşlarımıza bu anlayış içerisinde eğitim almalarından son derece memnun olduğunu, kurumsal kapasiteyi arttırma hususunda araç gereç teknik donanım ve en büyük güç olan bilgi birikimine de önem veriyoruz. Bu noktada yapılacak giderleri bir kayıp olarak görmediklerini, bunun uzun dönemde faydasının görülecek. Eğitimler 50 saatlik bir süre içerisinde devam edecek olup ay sonu itibariyle sonuçlandırılacaktır“ dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kilis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kilis ilinden İl Özel İdaresi’nde Coğrafi Bilgi Sistemi Eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2015 tarihinde saat 12 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İl Özel İdaresi’nde Coğrafi Bilgi Sistemi Eğitimi haberi güncellenecektir.

KİLİS İLÇELERİ
  KİLİS NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:29
  • Guneş
   07:08
  • Öğle
   12:28
  • İkindi
   15:10
  • Akşam
   17:28
  • Yatsı
   18:55
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı