SİVAS HABERLERİ

İl Özel İdaresi Cbs Arazi Çalışmalarını Tamamladı

IHA
15.10.2015 - 13:36Son Güncelleme :

İL ÖZEL İDARESİ BİLGİ İŞLEM MÜDÜRLÜĞÜ BÜNYESİNDE HİZMET VEREN COĞRAFİ BİLGİ SİSTEMİ (CBS) BÜROSU ARAZİ ÇALIŞMALARINI TAMAMLADI.

IHA

İl Özel İdaresi Bilgi İşlem Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) bürosu arazi çalışmalarını tamamladı.
Kırsal alanda yapılan ölçümlerle birçok coğrafi bilginin toplanarak, bilgisayar ortamına aktarılması ve toplanan verilerin işlenerek karar alma süreçlerinin hızlandırılmasını amaç edinen CBS’de, Cumhuriyet Üniversitesi Geomatik Mühendisliği Bölüm Başkanlığı’ndan danışmanlık hizmeti alındı. Bu kapsamda ileri düzey Coğrafi Bilgi Sistemleri eğitimi alarak veri tabanı modelleme ve geodatabase eğitimi alan İl Özel İdaresi CBS personeli araziden veri toplama işlemlerini de tamamladı. 30 Mayıs 2013 tarihinden itibaren araziden veri toplama işlemlerine başlayan İl Özel İdaresi personeli, bu kapsamda 7 bin 820 km köy yolu ve bu yola ait yol türleri, yol üzerinde bulunan sanat yapılarını ölçtü. Altınyayla, Akıncılar, Divriği, Gölova, Koyulhisar, Suşehri, Zara, Ulaş, Kangal, Şarkışla, Gemerek, Gürün, Hafik, Doğanşar, İmranlı, Merkez İlçe ve Yıldızeli olmak üzere toplam 17 ilçede bin 859 köy ve mezra idari merkezi, eğitim ve sağlık tesisi, içme suyu depoları, kanalizasyon arıtma tesisleri ölçen İdaremiz CBS personeli, 2 yıldan daha az bir sürede arazi çalışmalarını tamamlayarak, veri girişi sağladı.
İl Özel İdaresi bünyesindeki birim müdürlükleri de sisteme kendi verilerini girdikten sonra aktif olarak Coğrafi Bilgi Sistemi tam anlamıyla faaliyete geçmiş olacak. Sistemin idarenin işlerini kolaylaştırdığını ve zaman kaybının önüne geçildiğini vurgulayan Genel Sekreter ,“CBS, analizler yapma imkanı sunan ve bu analiz sonuçlarına göre doğru kararlar vermeyi kolaylaştıran bir sistemdir. Hizmetlerin doğru ve hızlı bir şekilde yürütülmesi bu sistem ile daha da kolaylaştı. Bu çalışmanın gerçekleştirilmesinde emeği geçen Cumhuriyet Üniversitesi Geomatik Mühendisliği öğretim üyelerine ve kurumumuz personeline teşekkür ederim.” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden İl Özel İdaresi Cbs Arazi Çalışmalarını Tamamladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 13 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İl Özel İdaresi Cbs Arazi Çalışmalarını Tamamladı haberi güncellenecektir.

SİVAS NAMAZ VAKİTLERİ
20 Kasım 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:32
 • Guneş
  07:15
 • Öğle
  12:29
 • İkindi
  15:04
 • Akşam
  17:21
 • Yatsı
  18:53
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı