Gündem Haberleri

  İl örgütleri yürüdü

  Özgür ALTUNCU - Murat DELİKLİTAŞ / DHA
  11.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP il örgütleri dün yaptıkları açıklamalarla, hakkında fezleke hazırlanan CHP Lideri’ne destek verdiler.

  İstanbul: Dokunma yanarsın CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın çağrısıyla Tünel’de toplanan binlerce CHP’li partili sloganlar eşliğinde Taksim’e yürüdü. Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafının bulunduğu “Dokunma Yanarsın” yazılı bir pankart taşıyan partililer, “Faşizme karşı omuz omuza”, “Halkın umudu Kılıçdaroğlu” sloganları attı. İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, burada yaptığı açıklamada, “Okyanus ötesi de duysun istiyorum. Eğer Kılıçdaroğlu’na dokunursanız, bu sefer siz yanarsınız. Bu işin nereye gideceğini de kimse bilmez” dedi.
  Ankara: Silivri’ye doldurun Ankara İl Başkanlığı’nda bir grup CHP’li milletvekiliyle basın toplantısı düzenleyen İl Başkanı Zeki Alçın, “Hepimizi Silivri’ye doldurabilirler. Evet AKP iktidarı, AKP zulmü, AKP faşizmi bunu yapabilir. Kendi gibi düşünmeyen herkesi yok etme duygusuna kapılmış olabilir. Ancak hiçbir Cumhuriyet Halk Partili bundan korkup demokrasi mücadelesinden, hukuk devleti, hukukun üstünlüğü mücadelesinden asla vazgeçmeyecektir” dedi.
  İzmir: Niyet susturmak İzmir’de CHP’li Belediye Başkanları, il genel meclisi üyeleri ve vatandaşların sloganlarla destek verdiği basın açıklamasında İl Başkanı Tacettin Bayır, AK Parti’nin diktatörlüğünü resmi olarak ilan ettiğini öne sürdü.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı