KAYSERİ HABERLERİ

İl Müftüsü Şahin Güven: “Televizyonlarda bizlere servis edilen her habere itibar etmememiz gerekir”

DHA
05.04.2016 - 10:01Son Güncelleme :

İl Müftüsü Şahin Güven: “Televizyonlarda bizlere servis edilen her habere itibar etmememiz gerekir”

DHA

KAYSERİ, (DHA) - İL Müftüsü Şahin Güven, Muradiye Kültür Vakfı Kayseri Şubesini ziyaret ederek yaptığı konuşmada, “Televizyonda bizlere servis edilen her habere itibar etmememiz gerekir. Bugün izlediğimiz haberlerin büyük çoğunluğu Müslümanların kötülüğünü isteyenler tarafından servis edildiğini unutmayalım” dedi.

İl Müftüsü Şahin Güven, Muradiye Kültür Vakfı Kayseri Şubesini ziyaret ederek “Fitne Dönemlerinde İslami Tavır” konulu konuşma yaptı. Güven yaptığı konuşmada, fitne ortamlarında insanların nasıl bir tavır takınması gerektiğini anlattı. Güven, fitneyi çıkaranların ve fitneye uyanların akıbetini anlatan ayetlere dikkat çekti.  Fitnenin imtihan aracı olduğunu söyleyen Güven, “Toplum içinde imanın bozulması bir fitnedir. Baskı, düzensizlik, hukukun çiğnenmesi, Hakk’a dayanmayan gücün hakim olması da bir fitnedir. Fitneyi ya el birliği ile engelleyeceğiz yada hepimiz fitneye engel olmamanın cezasını çekeceğiz. Fitneye karşı tavrımız, fitnenin çıkmasına sebebiyet verenlere uymamak, onların oyuncağı ve maşası olmamaktır. Fitne bazen okulda evladımıza, bazen iş yerimizde bazen de cadde ve sokaklarda bize musallat olabilir. Bizim bu fitne ortamlarından korunmamız, uzak durmamız gerekir” ifadelerini kullandı.

Servis edilen her habere itibar edilmemesi gerektiğini belirten Güven, “Televizyonda bizlere servis edilen her habere itibar etmememiz gerekir. Bugün izlediğimiz haberlerin büyük çoğunluğu Müslümanların kötülüğünü isteyenler tarafından servis edildiğini unutmayalım. Öyleyse bizlere gelen haberleri tahkik etmeliyiz. Bilgi ve takva ile donanmalıyız. İhtilafımız olabilir, farklı düşünebiliriz, farklı mezheplere sahip olabiliriz, farklı bir gruba, farklı bir cemiyete, cemaate sahip olabiliriz ama bütün bunlar bizi ayrı gayrı etmemeli, zira fitneye karşı birlik olmalıyız” dedi.

FOTOLU

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden İl Müftüsü Şahin Güven: “Televizyonlarda bizlere servis edilen her habere itibar etmememiz gerekir” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Nisan 2016 tarihinde saat 10 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İl Müftüsü Şahin Güven: “Televizyonlarda bizlere servis edilen her habere itibar etmememiz gerekir” haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:05
  • Guneş
   06:42
  • Öğle
   12:34
  • İkindi
   15:40
  • Akşam
   18:06
  • Yatsı
   19:31
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı