KAYSERİ HABERLERİ

İl Müftüsü Güven, " İslam dünyasının en çok ihtiyaç hissettiği konu alim eksikliğidir"

DHA
03.03.2018 - 10:02Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ,(DHA) - KAYSERİ Müftüsü Doç.Dr Şahin Güven, Uluslararası Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda “İslam Dünyasının Geleceğinde Alimlerin Rolü” konulu konferans verdi.

Program, Uluslararası Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi 9. Sınıf öğrencisi Pakistanlı Ahmad Jan E Javid’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Daha sonra konuşan İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven, “Şu anda İslam dünyasının en çok ihtiyaç hissettiği konu alim eksikliğidir. Belki zihin dünyanızda “Alim kim, biz kimiz? Bize böyle büyük idealler göstermeyin. Biz sıradan bir imam-hatip öğrencisiyiz. Daha sonra da üniversite okuyacağız ve memleketimize, İslam ümmetine hizmet edeceğiz…” diye düşünüyorsunuz. Ancak şunu bilmelisiniz ki, içinizden İslam dünyasının geleceğine yön verebilecek olan, ilmiyle amil, ihlaslı ve samimi alimlere ihtiyacımız var. Çünkü, İslam dünyasının fertleri olarak bizler, alimlerin az olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Bu sebeple Müslümanların sorunlarını, İslam’ın ana kaynaklarından öğrenerek, diğer taraftan yaşadığımız dünyanın sorunlarını da iyi bilerek, cevaplar üretecek müctehit alimlere ihtiyacımız var." dedi.

FOTOLU

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kayseri haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kayseri haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İl Müftüsü Güven, " İslam dünyasının en çok ihtiyaç hissettiği konu alim eksikliğidir" haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı