KAYSERİ HABERLERİ

İl Milli Eğitim Müdürü Çandıroğlu, Halk Eğitim Merkezlerinde Kurs Alan 2 Öğrenciyi Evinde Ziyaret Etti

IHA
13.10.2015 - 09:21Son Güncelleme :

ÇANDIROĞLU

IHA

İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, ’Yarın sizdeyiz’ projesi kapsamında Melikgazi Halk Eğitim Merkezi’nde üniversiteye hazırlanan Hacer Ekinci ve Hatice Özbağdatlı’yı ziyaret ederek aileleri ile sohbet etti.
İlk olarak Melikgazi Halk Eğitim Merkezi’nde üniversite sınavlarına hazırlanan Hacer Ekinci’yi evinde ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, burada öğrenci ile konuşarak sorunlarını dinledi. Dershanelerin kapatılmasının ardından açılan kurslar hakkında Hacer Ekinci’ye bilgiler veren Çandıroğlu, kursun faydalı olacağını söyledi. Hacer Ekinci’nin ailesi ile de yakından ilgilenen Çandıroğlu, üniversiteye hazırlanan ve İngilizce öğretmenliği isteyen Hacer’e, üniversite hazırlık kitapları hediye etti. Ziyaretten dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Hacer Ekinci, halk eğitim merkezlerinde açan kurslardan faydalandıklarını söyledi. Ekinci, "Kurslardan çok memnunum. Kurslarımızda dershane gibi ortam yok. Sıcak bir ortam var. Öğretmenlerimiz olsun, öğrencilerimiz olsun çok sıcaklar. Hocalarımızda bizim üzerimizde çok emek harcıyorlar. Dershane ortamı daha ciddi bir ortam ama bu gittiğimiz kurslarda okul ortamı var. Derslerine çalışan ile gerçekten özel ilgileniyorlar. Kursta ki hocalarımızda bizim üzerimize daha çok düşüyorlar" dedi.
Ardından Erenköy Mahallesi’nde ikamet eden Hatice Özbağdatlı ve ailesini ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, burada da Melikgazi halk eğitim merkezinde kursa giden Hatice Özbağdatlı ile sohbet ederek sıkıntılarını dinledi. Açılan kurslarda sıcak bir ortam olduğunu söyleyen Hatice Özbağdatlı, "Halk eğitim merkezine yazılmakta geç kaldığımı düşünüyorum. Şimdi gidiyorum ve çok memnunum. Verdikleri hizmetlerden ve eğitimden çok memnunum. Kursta bir aile gibi olduk. Sıcak bir ortamda eğitim görüyoruz" ifadelerini kullandı.
Hatice Özbağdatlı’nın babası Mahmut Özbağdatlı ise, "Çok zor günlerden geçiyoruz. Eğitim çok önemlidir. Bu zamanda dershanelerde kapatıldı. Çocuklarımızın ortada kalmaması için halk eğitim merkezlerinin bu hizmeti vermesi gerçekten çok önemlidir. Allah devletimize zeval vermesin. Bizim çocuğumuz 14 yıl önce açık liseye yazılmıştı ama bazı sebeplerden dolayı öğrenimini tamamlayamadı. Son günlerde azmetti ve kısa bir sürede liseyi bitirdi. Şuanda üniversiteye hazırlanıyor. Halk eğitim merkezinde ki kursları duyunca çocuğumuzu hemen kayıt ettirdik” diye konuştu.
"2 BİN 500 ÖĞRENCİMİZ KURSLARA BAŞVURDUR"
Ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu da, açılan kurslar hakkında bilgiler verdi. Yeni eğitim öğretim yılının öğrencilere hayırlı olmasını temenni eden Çandıroğlu, "Öncelikle 2015-2016 eğitim ve öğretim yılı okullarımızda eğitim gören bütün öğrencilerimize, kurslarımızda eğitim gören bütün öğrencilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Dershane yasası olarak bildiğimiz yasadan sonra dershaneler kapatıldı. Özellikle lise mezunu öğrencilerimizin dershanelerin kapatılması ile birlikte gidebileceği bir kurum ve kuruluş mevcut değil. Bakanlığımızın direktifleri doğrultusunda halk eğitim merkezlerimizle mezun öğrencilerimize yönelik kurslar açtık. Şimdiye kadar 16 ilçemizde yaklaşık 2 bin 500’e yakın öğrencimizin bize müracaatı oldu. Kurs açmayla alakalı da bütün alt yapıyı hazırladık. Melikgazi bölgesinde özellikle Melikgazi Belediyemizin bize sunmuş olduğu çok ciddi destekler var. Belediye bütün sosyal imkanlarını bize sunmuş durumdadır. İldem’de, Yıldırım Beyazıt’ta, Tınaztepe’de, Danışment’te ve Mimsin’de ki kurum ve kuruluşlarını bizim hizmetimize verdiler. Biz o binaları kullanıyoruz ama öğretmen ve kurslar bizim denetimimizde devam ediyor" şeklinde konuştu.
"6 BİNE YAKIN ÖĞRENCİMİZ İÇİN ALT YAPIMIZI HAZIRLADIK"
Çandıroğlu, "Bizim devam eden ‘Yarın sizdeyiz’ diye bir veli ziyaret projemiz var. Bu çocuklarda kurslarımıza gelmesine rağmen bizim öğrencimizdir. Çocuklarımızın şuan itibariyle bizle bağları kopmamış durumdadır. Biz hem veli ziyaretinde farkındalık oluşturmak için hem de bu kurslarla alakalı bir farkındalık oluşturmak açısından ailelerimizi ziyaret etmek istedik. Bize müracaat edip kurs almak isteyen, mezun öğrencilerimize yönelik olarak söylüyorum hiçbir öğrencimizi bizim geriye döndürmemiz mümkün değil. Biz 6 bine kadar öğrencimiz için alt yapıyı ilimizde hazırlamış bulunmaktayız ama fazlası gelirse onu da alırız. 20 bini karşılayacak şekilde bile çok şükür okullarımız, binalarımız ve öğretmenlerimiz hazır. Bu konuda herhangi bir sıkıntımız yok. Velilerimizin müsterih olmalarını istiyorum. Bize güvenmelerini istiyorum. Bunun sonuçlarını hep birlikte yaşayacağız. Çok önceden tedbirleri alınmış ve planlı bir şekilde bir sistemden bahsediyoruz. Velilerimiz nasıl ki 12 yıl boyunca çocuklarını bize emanet ettilerse bu süreçte de alnımızın akıyla çıkacağız. Öğrencilerimizin başarılı bir şekilde üniversiteye yerleşmesi noktasında da gerekli tedbirleri alacağız. Bize verdiği desteklerden dolayı Melikgazi Belediye Başkanımı Memduh Büyükkılıç’a da teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden İl Milli Eğitim Müdürü Çandıroğlu, Halk Eğitim Merkezlerinde Kurs Alan 2 Öğrenciyi Evinde Ziyaret Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ekim 2015 tarihinde saat 09 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İl Milli Eğitim Müdürü Çandıroğlu, Halk Eğitim Merkezlerinde Kurs Alan 2 Öğrenciyi Evinde Ziyaret Etti haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:54
 • Guneş
  07:39
 • Öğle
  12:42
 • İkindi
  15:10
 • Akşam
  17:24
 • Yatsı
  18:57
Sayfa Başı