Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  İl milli eğitim müdürlüğü önünde protesto

  DHA
  12.09.2014 - 16:57 | Son Güncelleme: 12.09.2014 - 17:02

  Eğitim İş Sendikası üyeleri, son dönemdeki idareci atamaları ve öğretmenlerin yer değiştirmesini İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplanarak protesto etti.

  "Çağdaş Eğitim İstiyoruz" ve "Yönetici Kıyımına Son" pankartı açan grup adına açıklama yapan İstanbul Şubeleri Dönem Sözcüsü Mehmet Yeşildağ, "Eğitim-öğretim yılı kaos, zulüm, sürgün, siyasi kadrolaşma ve adaletsizliklerle başlayacak. Sendikamızın bütün çabalarına rağmen bu olumsuzluklar giderek artıyor. Binlerce okul yöneticisi etik, hukuki ve idari değerlendirmeye tabi tutulmadan tamamen keyfi olarak görevden alındı. Bu durum okullarda büyük kaosa yol açacak. Liyakat gözetilmeden yapılan idareci atamaları okullardaki iş barışını bozacak ve eğitim kalitesini yok edecek. Milli Eğitim Bakanlığı 4 yıllık idarecilik görev süreleri dolan ve yandaş sendikanın işaret etmediği hiçbir idareciyi atamadı ve tasfiye etmedi. Bu büyük kıyımın ana nedeni eğitim de yerelleşme adı altında özelleştirilerek yandaşlara peşkeş çekmek. Buna asla izin vermeyeceğiz, direneceğiz" diye konuştu. Açıklamanın ardından grup olaysız dağıldı.

  İkinci eylem

  Daha sonra Özgürlük ve Demokrasi Partisi üyesi bir grup da Milli Eğitim Müdürlüğü önüne gelerek protesto gösterisinde bulundu. Grup adına yapılan basın açıklamasında "Kamusal ve laik eğitimin tamamen tasfiye edildiği bir dönemin başlangıcı olan 4+4+4 aynı zamanda sermayenin ve dinsel muhafazakarlığın ihtiyaçlarına uygun bir eğitim ve toplum hayatının oluşturulması sürecini de beraberinde getirdi" denildi. Eylemciler, basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı