KAYSERİ HABERLERİ

İl Kültür Ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş Seyehat Acentelerini İnceledi

IHA
24.07.2015 - 10:45Son Güncelleme :

İSMET TAYMUŞ SEYEHAT ACENTELERİNİ DENETLEDİ.

IHA

Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş, şehir merkezinde faaliyet gösteren seyahat acentelerini denetledi.
Şehir merkezindeki acentelerin işletme ve seyahat belgeleri ve organizasyonların amacına uygun yapılıp yapılmadığını denetlendiğini belirten Taymuş, denetimlerin Seyahat Acenteleri Birliği Kanunu’nun 4. maddesi gereği Türkiye’de seyahat acentesi olarak faaliyet gösterebilmek için Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan İşletme Belgesi alınması zorunluluğu dikkate alınarak yapıldığını söyledi. Aynı kanunun 29. maddesinde geçici işletme veya işletme belgesiz olarak faaliyet gösteren seyahat acentelerinin, bulundukları yerin en büyük mülki amiri tarafından faaliyetten men edilebileceğini ifade eden Taymuş, 30. maddeye göre de bakanlıktan belge almaksızın faaliyette bulunanlar hakkında mülki amir tarafından idari para cezası verileceğini hatırlattı. Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş müşterilerin yanıltılmaları ve mağdur olmalarına, dolayısıyla zengin bir kültüre sahip olan ilimiz turizminin zedelenmesine yol açabilecek olumsuzlukların giderilmesine çalıştıklarını, kaçak faaliyet gösterenlere kanun gereği faaliyetten men ve diğer cezai müeyyideler uygulandığını ve kaçak seyahat acentelerinin ihbar edilmesi halinde gereğinin yapılacağını dile getirdi.
Taymuş, Kültür ve Turizm Bakanlığından belgesi olmadan kaçak olarak faaliyette bulunan ve kaçak tur düzenleyen, hac, umre vb. organizasyonları yapan korsan seyahat acentelerin önüne geçmek için denetimlerin süreceğini belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden İl Kültür Ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş Seyehat Acentelerini İnceledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Temmuz 2015 tarihinde saat 10 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İl Kültür Ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş Seyehat Acentelerini İnceledi haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:36
  • Guneş
   07:18
  • Öğle
   12:34
  • İkindi
   15:13
  • Akşam
   17:30
  • Yatsı
   19:00
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı