ESKİŞEHİR HABERLERİ

İl Koordinasyon Toplantısı Vali Tuna Başkanlığında Yapıldı

IHA
14.10.2015 - 17:34Son Güncelleme :

ESKİŞEHİR VALİSİ GÜNGÖR AZİM TUNA

IHA

İl Koordinasyon Kurulu 4. Dönem Toplantısı, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna’nın başkanlığında gerçekleştirildi.
Eskişehir Valiliği Yunus Emre Toplantı Salonu’ndaki toplantıda, Eskişehir’deki yatırımların dönem sonu itibariyle sektörlerine göre, yatırımcı kuruluşlara göre ve mahalli idarelere göre değerlendirmesi yapıldı.
Toplantının açılışında bir konuşma yapan Vali Tuna, toplantıya katılan herkese teşekkür etti. Ülkenin son dönemde yaşadığı terör olaylarına da değinen Vali Tuna, hayatını kaybeden şehitlerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza ve gazilerimize de acil şifalar dilediğini söyledi. Geçmişte olduğu gibi bu milletin sıkıntılı günleri birlik ve beraberlik içerisinde atlatacağını dile getiren Vali Tuna, "Ülkemizin gelişmesini, kalkınmasını engellemeye çalışanlar bilsinler ki bizi yolumuzdan alıkoyamayacaklardır. Terör saldırılarının esas amacı ülkemizin gelişmesini önlemektir. Biz bunu biliyoruz. Türk insanının birliğini ve beraberliğini kimse bozamaz. İnsanları kutuplaştırmak ve sokaklara dökmek için ortalığı kaos ortamına dönüştürmeye çalışanlar; görülüyor ve değerlendiriliyor. Bu vesileyle tekrar birlik ve beraberliğimize, toplumsal dayanışmaya vurgu yapmak istiyorum" dedi. Eskişehir halkının gösterdiği sağduyuya da teşekkür eden Vali Tuna, Eskişehir’in huzurlu bir şehir olduğunu bu bölümde yaptığı konuşmanın sonuna ekledi.
PROJELER HAKKINDA BİLGİLER VERİLDİ
Daha sonra toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Tuna, "Ülkemizin planlı kalkınma çabalarının bir aracı olarak her yıl hazırlanan Devlet Yatırım Programının, il düzeyinde uygulanması, izlenmesi ve koordinasyonuna etkinlik kazandırmak amacıyla düzenlenen İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı öncesi, Valiliğimize kuruluşlarımız tarafından yatırım uygulamalarına ilişkin gönderilen raporlara göre, ilimiz kamu yatırımlarının 2015 yılı III. Dönem itibariyle genel durumlarını belirtiyorum. 25 yatırımcı kuruluş ve 11 mahalli idarelerle birlikte toplam 36 kuruluş yatırım yapmıştır. Bu yatırımların toplam proje bedelleri 5 milyar 791 milyon 110 bin 73 TL olup, 2015 yılı ödeneği 956 milyon 29 bin 18 TL’dir. 467 adet projenin 56’sı tamamlanmış, 30’u ihale aşamasında, 22’si hazırlık aşamasında ve 280’i devam etmekte olup 79 projeye ise henüz başlanmamıştır. Fiziki gerçekleşme oranı yüzde 47 olup ortalama nakdi gerçekleşme oranı ise yüzde 40’dır. İlimizde bulunan yatırımcı kurum ve kuruluşlarca 362 adet yatırım bulunmakta olup bu projelerin toplam bedeli 4 milyar 898 milyon 706 bin 284 TL’dir. 2015 yılında projelere ait 562 milyon 730 bin 824 TL ödenek tahsis edilmiş olup bu ödeneğin 279 milyon 885 bin 630 TL si harcanmıştır. Bu projelerden 44’ü tamamlanmış, 215’i devam etmekte, 29’u ihale aşamasında ve 74’üne çeşitli nedenlerle başlanamamıştır" şeklinde konuştu.
Vali Tuna’nın konuşmasından sonra projelerin sektörel bazda değerlendirilmesine geçildi. Toplandı, daha sonra durum değerlendirmesi ile sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden İl Koordinasyon Toplantısı Vali Tuna Başkanlığında Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ekim 2015 tarihinde saat 17 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İl Koordinasyon Toplantısı Vali Tuna Başkanlığında Yapıldı haberi güncellenecektir.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:17
 • Guneş
  08:03
 • Öğle
  13:03
 • İkindi
  15:27
 • Akşam
  17:42
 • Yatsı
  19:16
Sayfa Başı